Aranyat nyert a Stevie Awardson az MP Solutions

Aranyat nyert a Stevie Awardson az MP Solutions
2024. 10. 15., 05:15

A magyar MP Solutions Kft nyerte el a Stevie Awards fődíját a leggyorsabban növekvő európai vállalat kategóriában. A HR-tanácsadással és fejvadászattal foglalkozó, 100 százalékban magyar tulajdonú cég a pandémia utáni aktív üzletfejlesztéssel érte el a most díjazott eredményt.

A 2008-ban alapított MP Solutions a 2020-as iparági kihívásokra – amikor a Covid miatt drámaian csökkent a vállalatoknál a toborzás – szolgáltatásiportfólió-tisztítással, termékfejlesztéssel és aktív üzletfejlesztéssel válaszolt. Ekkor fejlesztették tovább a 2017-ben indított Recruitment Process Outsourcing (RPO – kiszervezett toborzás) szolgáltatásukat önálló üzletággá, ami azt jelenti, hogy a toborzási folyamatok akár teljes körűen kiszervezik, azokat az erre szakosodott professzionális szolgáltató végzi. A hagyományos toborzási megoldásoknál tervezhetőbb, költséghatékonyabb és eredményesebb RPO egy adatalapú megoldás, amely támogatja a toborzási vezetőket és az adott szakterületek vezetőit.

„2021/22-ben a magyarországi versenytársak többsége elsősorban a kiterjedt értékesítésre és további ügyfelek megszerzésére koncentrált, hogy fedezze a COVID és a COVID utáni üzleti korszak kiesését. Mi ezzel szemben arra összpontosítottunk, hogy a környezettel együtt változzunk és felismerjük a magyar és nemzetközi munkaerőpiacok mintáit és trendjeit, hogy új termékeket és szolgáltatásokat tudjunk kifejleszteni partnereink számára – mondta el Pelle Dávid, az MP Solutions ügyvezetője – Az új üzleti termék bevezetése teljesen más felállást és erőforrásokat igényelt a csapatunktól. Az RPO részlegünk további fejlesztése érdekében növeltük a munkatársak számát, hogy stabilan ki tudjuk elégíteni az ügyfelek igényeit.”

Pelle Dávid: Nem hasznos most „csendben maradni”
A munkáltatói márka, a transzparens kommunikáció felértékelődött, a hagyományos toborzási eszközök önmagukban már nem feltétlenül elegendőek – mondta az Üzletemnek Pelle Dávid, az MP Solutions társtulajdonos-ügyvezetője a koronavírus-járvány eddigi tanulságait összegezve.

A vállalat két év alatt 15 nagy volumenű RPO projektet nyert, így 2022-re az egyik legnagyobb magyar tulajdonban lévő outsource ügynökséggé vált, ami az üzleti eredményekben is megmutatkozott: a 2021-es 334,2 millió forintos árbevételt 2022-ben 946,1 millió forintra, a 34,5 millió forintos adózott eredményt pedig 290,7 millió forintra növelték. Ez a teljesítmény érdemelte ki az arany Stevie díjat.

Az RPO mellett létrehoztak két másik üzletágat is: az MPhackS a toborzás kreatív módjaiban és Employer Branding-ben, az MPS Digital pedig a technológiai csapatok kiszervezésében támogatja az ügyfeleket. Az MP Solutions 2023-ban megkapta a Dun & Bradstreet pénzügyileg legstabilabb cégeknek járó AAA (tripla A) minősítését is.

„Úgy gondolom, sikerünk kulcsa a nemzetköziség, az elkötelezettség, a szakma szeretete, a feltétlen szakmai alázat, a kitartás és az optimizmus, hogy a cég még egy nehéz piaci időszakban is képes gyorsan megújulni és a jövőre koncentrálni. A pénzügyi eredmények mellett ennek köszönhető, hogy, néhány év alatt kisvállalkozásból egy több mint 50 főt foglalkoztató középvállalkozássá váltunk” – mondta Majer Balázs, az MP Solutions ügyvezetője.

A képen Pelle Dávid (b) és Majer Balázs.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 14:15:00
Végső bevezetési szakaszába lépett az Európai Unió importellenőrzési rendszere (Import Control System 2, ICS2), így 2025. április elsejétől az új vámkövetelmények kiterjednek a vasúti, közúti és tengeri, belvízi szállításra is. A figyelmetlen cégek a vámkezelés megtagadására és bírságokra is számíthatnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS