A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vármegyei szervezetei vállalkozói fórumokkal egybekötött beszámoló közgyűléseket tartanak márciusban és áprilisban.
Stratégiai partnerség Miskolc és a VOSZ között
Az országos rendezvénysorozat első állomásán, Miskolcon stratégiai együttműködési szerződést írt alá Miskolc Megyei Jogú Város és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete. A megállapodás részeként a felek vállalták a helyi vállalkozások informálását, valamint működésük támogatását.
A vállalkozói fórumon dr. Menyhárt Szabolcs, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal főigazgatója hangsúlyozta, hogy „csak a Demján Sándor Programmal 1400 milliárd forint kerül a magyar gazdaságba tőketámogatás és beruházásélénkítés formájában”.
Eppel jános, a VOSZ elnöke elemzésében kiemelte, hogy Magyarország számára a gazdasági növekedést a belső fogyasztás és a beruházások növekedése, valamint az export pozitív elmozdulása teremtheti meg. A VOSZ minden vármegyében működő vállalkozásfejlesztési irodahálózatával gyors, hatékony és vállalkozásbarát szolgáltatásokat kíván nyújtani, nagyrészt a VOSZ alapítójáról elnevezett Demján Sándor Programmal, a kedvező kamatozású Széchenyi Kártya Program termékeivel, a saját fejlesztésű VOSZPort applikációval.
Perlusz László, a VOSZ főtitkára emlékeztetett: a munkaerőpiaci változásokkal kapcsolatban a szövetség korábban 6 pontos munkatervet állított össze, olyan konkrét lépéseket sürgettek, mint például a külföldön dolgozó magyarok hazahívása.
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében is támogatják a vállalkozóvá válást
A vidékfejlesztés és a foglalkoztatás kérdései is fókuszba kerültek Nyíregyházán a VOSZ vállalkozói fórumsorozatának második állomásán.
Seszták Oszkár, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Közgyűlés elnöke emlékeztetett, hogy több mint tíz éve kötöttek együttműködési megállapodást a VOSZ helyi szervezetével. Az elnök kapcsolódási pontnak nevezte a helyi vállalkozásokkal, hogy a helyi paktumprogrammal 7,5 milliárd forintot tudnak munkahelymegtartásra és -fejlesztésre, valamint vállalkozóvá válásra fordítani. Iparterületek és inkubátorházak fejlesztését is támogatják önkormányzati partnerséggel Mátészalkán, Kisvárdán és Nyíregyházán.
Gazsi Attila, a VOSZ elnökhelyettese a hazai vállalkozások számára is fontosnak nevezte, hogy a szövetség már öt képviseleti irodát működtet külföldön, így az Egyesült Államokban és Kínában is. Eppel János, a VOSZ elnöke szerint amíg az USA és Kína gazdasága, bár csökkenő mértékben, továbbra is növekszik, Európában és az Európai Unióban jelentős a lassulás, ami a magyar gazdaságra jelentős hatással van, az új külpiaci lehetőségek viszont segíthetik a magyar vállalkozásokat. Az elnök elmondta: Magyarországon változatlanul alacsony a fogyasztás és a beruházások mértéke, a cégek az inflációt tartják az egyik legnagyobb problémának. Az idei gazdasági előrejelzésekben sok a bizonytalanság, az idei GDP-növekedés mértéke 2,5-3,5 százalék közöttire prognosztizálható. A VOSZ azon dolgozik, hogy érdekvédelmi munkája mellett újabb szolgáltatásokkal segítse a vállalkozókat és további partnerekkel kössön stratégiai szerződést.
Együttműködési megállapodást kötött a VOSZ és a Debreceni Tudományegyetem
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vállalkozói fórumon március 18-án aláírták a Debreceni Tudományegyetem és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége közötti együttműködési megállapodást, amelyet Eppel János, a VOSZ elnöke, Balogh Károly vármegyei elnök és Bács Zoltán, az egyetem kancellárja látott el kézjegyével.
A rendezvényen Papp László, Debrecen polgármestere megerősítette: „a helyi vállalkozások biztosítják a városban a foglalkoztatás több mint 60 százalékát. Debrecen Magyarország egyik fejlesztési központjaként kimagasló eredmény mutatott fel tavaly, a város gazdasága azonban csak akkor lehet igazán sikeres, ha az értékláncba bekapcsolódnak a kisebb vállalkozások”. A város ennek megvalósításáért partnerséget ajánl a VOSZ számára, hogy Hajdú-Bihar vármegye az ország egyik legsikeresebb térsége legyen.
Eppel János, a VOSZ elnöke a szövetség szolgáltatásai közül kiemelte VOSZPortot. Elmondta, elindításával az volt a cél, hogy a vállalkozások valamennyi adminisztrációs ügyüket, az összes bejelentési kötelezettséget, NAV-ügyintézést, CRM-feladatokat egy helyen, egy platformon tudják intézni. Bejelentette, hogy tovább fejlesztik az applikációt, elsősorban digitalizációs és mesterséges intelligencia területen. A vállalkozásfejlesztési irodákon keresztül folyamatosan új termékekkel találkozhatnak az ügyfelek, nemrégiben például arról született döntés, hogy rövidesen lízing- és biztosítási termékek is elérhetők lesznek.
(A fotón Eppel János, a VOSZ elnöke, Tóth-Szántai József, Miskolcpolgármestere és Ádám Imre, a VOSZ B.A.Z vármegyei elnöke az együttműködési szerződés aláírásakor.)
A HIPA munkáját és hazánk befektetési környezetét negyedik alkalommal ismerték el az Annual Investment Meeting éves kongresszusán Dubajban, idén már Európa legjobb befektetési ügynökségeként.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.