Az Üzletem.hu összefoglalója.
15,6 milliárd forint támogatást nyújt a kormány bemutatóüzemek létesítésére
A kormány az agrárszakképzés fejlesztése érdekében 15,6 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyújt bemutatóüzemek létesítésére 19 intézménynek a tavaly meghirdetett Vidékfejlesztési Programban – jelentette be Nagy István agrárminiszter.
70 millió forint fölé emelkedett a használt ingatlanok átlagára Újbudán
Téglalakáshoz átlagosan 1,18 millió forintos, házgyári lakáshoz 917 ezer forintos négyzetméteráron juthatnak a vevők a Duna House adatai szerint. Az újépítésű projektek átlagosan 1,5 millió forintos négyzetméteráron kínálják a lakásokat a XI. kerületben.
Külföldi áfa-visszatérítés: az adózók segítségére sietett az Európai Bíróság
Az adózók számára kedvező döntés hatásai túlmutathatnak a külföldi áfavisszaigénylési eljárásokon is – írja összefoglalójában az RSM Hungary szakértője.
Energiaipar: bizakodóak a vezetők a KPMG felmérése szerint
A KPMG Global Energy CEO Outlook legutóbbi kutatása szerint a vezérigazgatók a jelenlegi ingatag geopolitikai és politikai helyzetben is bizakodóak a növekedési kilátásokat illetően, a befektetések terén pedig legfőbb prioritásuk a generatív mesterséges intelligencia. Lelkesedésüket az etikai problémák és a kiberbiztonsági kockázatok mérséklik.
Mérföldkőhöz ért a mesterséges intelligencia szabályozása
Hosszas jogalkotási folyamat lezárásaként május 21-én az Európa Tanács elfogadta a mesterséges intelligenciáról szóló rendelettervezetet.
A magyar internetezők harmada már használta aktívan a mesterséges intelligenciát
Magyarországon is versenyhátrányba kerülnek azok a munkavállalók, akik nem képesek alkalmazni a mesterséges intelligenciát (MI), és azok a médiavállalatok, amelyek nem integrálják az új technológiákat a munkafolyamataikba – olvasható a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság friss tanulmányában.
80 000 euró lehet egy emberszabású robot induló ára
Az emberszabású robotok bevezető ára 80 000 euró körül várható, de így is nagyjából másfél év alatt megtérül egy ilyen beruházás – írja tanulmányában a stuttgarti központú Horváth csoport.
Gyógyszerengedélyt kapott az agyba ültetett chip – Megkapja egy újabb páciens
Nagy áttörés előtt állhat a Neuralink, amelynek „Telepathy” fantázianévre hallgató agyimplantátumát hamarosan újabb, súlyosan mozgássérült páciens fejébe fogják beültetni. Az agy-gép interfész képes visszaadni a kommunikáció képességét és jelentősen feljavíthatja a lebénult betegek életminőségét
Dancsó, Forstner, Fördős, Halmi, Kása, Strenner: influenszerek a GHV célkeresztjében
Versenyfelügyeleti eljárásokat indított a GVH hat hazai influenszerrel, számos hirdető céggel, illetve közreműködő reklámügynökséggel szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt.
Kutatás a magyar vállalkozások nehézségeinek és lehetőségeinek vizsgálatára
A Mathias Corvinus Collegium Vállalkozáskutatási Műhelye kutatást szervez a magyar vállalkozások nehézségeinek és lehetőségeinek vizsgálatára. Az ebben való részvételre felkéri a VOSZ tagjait és partnereit.
Kis moduláris reaktorok: a legfontosabb tudnivalók
Az SMR technológiával kapcsolatos legfontosabb információkat az Országos Atomenergia Hivatal szakértői foglalták össze.
Építőipar: szerény európai mínuszok 2024 márciusában
A februáritól 0,1 százalékkal, az egy évvel korábbitól 0,7 százalékkal maradt el az építőipari termelés volumene 2024. márciusban az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.