2024. június 3. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 06. 03., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Hol bukkanhatnak fel a NAV revizorai június elején?

Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hogy hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre a június 3-án kezdődő héten.

Szolgáltatás-külkereskedelem: az export 3000 milliárd, az import 2100 milliárd forint volt az I. negyedévben

2024 I. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja és importja egyaránt 3,7 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest; az aktívum 2,4 milliárd euró volt, 83 millió euróval több, mint egy évvel korábban – tájékoztatott a KSH.

5 százalékkal csökkentek áprilisban az ipari termelői árak a belföldi értékesítésben

2024. áprilisban az ipari termelői árak átlagosan 2,0 százalékkal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest; a belföldi értékesítés árai 5,0, az exportértékesítéséi 0,4 százalékkal mérséklődtek – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Üzemanyagárak: a dízel drágább, a benzin olcsóbb a „szomszédos” átlagnál

A régiós átlagnál a benzin és a dízel üzemanyag is drágább volt Magyarországon május végén, a szomszédos országokhoz viszonyítva a benzin ára alacsonyabb, a dízelé magasabb volt.

K&H: kivárnak a cégek az innovációkkal

A kedvezőtlen gazdasági kilátások és a drága források miatt a magyar vállalatok kivárnak a termék- és szolgáltatásfejlesztéssel, inkább a meglévő ügyfélkörük megtartására, jobb kiszolgálására, valamint belső folyamataik hatékonyságának javítására törekszenek – derül ki a K&H innovációs index felméréséből.

Idén újra hasznot remélnek a vendéglátóhelyek tulajdonosai

Az üzlethelyiségek és vendéglátóhelyek tulajdonosai körében 2024-ben egyre emelkedő arányban vannak azok, akik eladás helyett a bérbeadásban kérik az ingatlanközvetítők segítségét.

„A legszebb éveket idézik” a lakástakarék-megtakarítások

Az Erste Lakástakarék és az OTP Lakástakarék egyaránt erősödő érdeklődésről számolt be.

Magyarország volt a legeredményesebb az olaszrizlingek világbajnokságán

A Balatonfüreden megrendezett Grow du Monde versenyen a magyar borok 8 platina-, 48 arany-, 54 ezüst- és 47 bronzérmet szereztek.

Egységes „szankciós” vámellenőrzés a Baltikumban, Lengyelországban és Finnországban

Az orosz–ukrán háború miatt elrendelt szankciók érvényesítése miatt Litvánia, Lettország, Észtország, Lengyelország és Finnország vámhatóságai 2024. május 9-én egységes ellenőrzési intézkedések alkalmazásáról írtak alá megállapodást – hívta fel a figyelmet a NAV.

2,6 százalékra emelkedett az átlagos infláció az eurózónában

Az áprilisi 2,4 százalék után 2024. májusban 2,6 százalékos volt az éves infláció az eurózónában az Eurostat első becslése szerint.

Több mint 27 ezer egységes szabadalmat lajstromoztak az egységes szabadalmi rendszer működésének első évében

 „Az új egységes szabadalmi rendszer egyablakos ügyintézést biztosít a szabadalmak európai bejegyzéséhez, ezáltal erősebbé, egyszerűbbé és olcsóbbá teszi a szabadalmi oltalmat, ami valamennyi vállalat, különösen a kkv-k javát szolgálja.”

Piacra dobták a világ első AR-laptopját – ez lehet a jövő irodai számítógépe

Leszámolhat a monitorokkal és a nagy munkafelületekkel a legelső olyan laptop, ami kijelző helyett kiterjesztett valóság (AR) szemüveggel érkezik. Ez a megoldás 100 hüvelykes, vagyis 254 centiméteres virtuális képernyőt „vetít” a felhasználó elé.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS