2024. június 3. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 06. 03., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Hol bukkanhatnak fel a NAV revizorai június elején?

Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hogy hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre a június 3-án kezdődő héten.

Szolgáltatás-külkereskedelem: az export 3000 milliárd, az import 2100 milliárd forint volt az I. negyedévben

2024 I. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja és importja egyaránt 3,7 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest; az aktívum 2,4 milliárd euró volt, 83 millió euróval több, mint egy évvel korábban – tájékoztatott a KSH.

5 százalékkal csökkentek áprilisban az ipari termelői árak a belföldi értékesítésben

2024. áprilisban az ipari termelői árak átlagosan 2,0 százalékkal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest; a belföldi értékesítés árai 5,0, az exportértékesítéséi 0,4 százalékkal mérséklődtek – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Üzemanyagárak: a dízel drágább, a benzin olcsóbb a „szomszédos” átlagnál

A régiós átlagnál a benzin és a dízel üzemanyag is drágább volt Magyarországon május végén, a szomszédos országokhoz viszonyítva a benzin ára alacsonyabb, a dízelé magasabb volt.

K&H: kivárnak a cégek az innovációkkal

A kedvezőtlen gazdasági kilátások és a drága források miatt a magyar vállalatok kivárnak a termék- és szolgáltatásfejlesztéssel, inkább a meglévő ügyfélkörük megtartására, jobb kiszolgálására, valamint belső folyamataik hatékonyságának javítására törekszenek – derül ki a K&H innovációs index felméréséből.

Idén újra hasznot remélnek a vendéglátóhelyek tulajdonosai

Az üzlethelyiségek és vendéglátóhelyek tulajdonosai körében 2024-ben egyre emelkedő arányban vannak azok, akik eladás helyett a bérbeadásban kérik az ingatlanközvetítők segítségét.

„A legszebb éveket idézik” a lakástakarék-megtakarítások

Az Erste Lakástakarék és az OTP Lakástakarék egyaránt erősödő érdeklődésről számolt be.

Magyarország volt a legeredményesebb az olaszrizlingek világbajnokságán

A Balatonfüreden megrendezett Grow du Monde versenyen a magyar borok 8 platina-, 48 arany-, 54 ezüst- és 47 bronzérmet szereztek.

Egységes „szankciós” vámellenőrzés a Baltikumban, Lengyelországban és Finnországban

Az orosz–ukrán háború miatt elrendelt szankciók érvényesítése miatt Litvánia, Lettország, Észtország, Lengyelország és Finnország vámhatóságai 2024. május 9-én egységes ellenőrzési intézkedések alkalmazásáról írtak alá megállapodást – hívta fel a figyelmet a NAV.

2,6 százalékra emelkedett az átlagos infláció az eurózónában

Az áprilisi 2,4 százalék után 2024. májusban 2,6 százalékos volt az éves infláció az eurózónában az Eurostat első becslése szerint.

Több mint 27 ezer egységes szabadalmat lajstromoztak az egységes szabadalmi rendszer működésének első évében

 „Az új egységes szabadalmi rendszer egyablakos ügyintézést biztosít a szabadalmak európai bejegyzéséhez, ezáltal erősebbé, egyszerűbbé és olcsóbbá teszi a szabadalmi oltalmat, ami valamennyi vállalat, különösen a kkv-k javát szolgálja.”

Piacra dobták a világ első AR-laptopját – ez lehet a jövő irodai számítógépe

Leszámolhat a monitorokkal és a nagy munkafelületekkel a legelső olyan laptop, ami kijelző helyett kiterjesztett valóság (AR) szemüveggel érkezik. Ez a megoldás 100 hüvelykes, vagyis 254 centiméteres virtuális képernyőt „vetít” a felhasználó elé.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS