2024. július 4. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 07. 04., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Csökkent májusban a vállalati forinthitelek átlagos kamatlába

2024. májusban a nem pénzügyi vállalatoknak nyújtott forinthitelek átlagos kamatlába csökkent; az euróhitelek körében az 1 millió euró érték alatti kategóriában csökkent, míg a magasabb értékkategóriában nőtt az átlagos kamatláb az előző hónaphoz képest – tájékoztatott a jegybank.

Ipari árak: az EU egészében 4,0 százalékos, Magyarországon 0,2 százalékos volt a májusi csökkenés

2024. májusban az előző hónaphoz képest 0,3 százalékkal csökkentek az ipari termelői árak az Európai unióban, az átlagos árszint így 4,0 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy évvel korábban – tájékoztatott az Eurostat.

Építőipar: mélyponton van a cégalapítási kedv

Az építőipar stabilizációja irányába mutat az idei év első négy hónapjának gazdasági teljesítménye, a cégalapítási kedv azonban mélyponton van – írja közleményében az OPTEN.

Járatkésések- és törlések esetén is segíthet az utasbiztosítás

Beindult a nyaralási főszezon – közel 12 ezer forint az utasbiztosítások átlagdíja.

A fogyasztóknak kedvez a jótállás szabályainak változása

A kötelező jótállásra vonatkozó szabályok módosításával a fogyasztók újabb és szélesebb körű jogokat kapnak a vállalkozásokkal szemben. Érdemes ezeket nyomon követni és élni a jogszabályok által biztosított jogunkkal – hívja fel a figyelmet Vass Réka, a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda szenior ügyvédje.

Paks II. is téma volt a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség konferenciáján

Az üzemelő blokkok több mint negyven évnyi tapasztalatát is felhasználják a Paks II. projektben – hangzott el Bécsben.

A fiatalok harmada csak egy hónapig húzná ki jövedelem nélkül

A 19-29 évesek mindössze 6 százaléka tud egy évnél hosszabb időre tervezni.

Még sokáig biztosan jó csapvize lesz a budapestieknek

A forrástól egészen a csapig vizsgálta a biztonságos csapvizet az a hazai konzorcium, amely nemrég publikálta az eredményeket. A projekt során elemezték az ivóvízbázist, a vízkezelést és az elosztóhálózatot is. Engloner Attila kutatásvezető szerint nem kell attól tartanunk, hogy rövid távon veszélybe kerül a biztonságos ivóvíz Budapesten, de fontos a megelőzés és a tudatos vízhasználat.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS