2024. májusban a nem pénzügyi vállalatoknak nyújtott forinthitelek átlagos kamatlába csökkent; az euróhitelek körében az 1 millió euró érték alatti kategóriában csökkent, míg a magasabb értékkategóriában nőtt az átlagos kamatláb az előző hónaphoz képest – tájékoztatott a jegybank.
A nem pénzügyi vállalatoknak nyújtott forinthitelek új szerződéses értéke az 1 millió euró érték alatti kategóriában nőtt, míg a magasabb értékkategóriában csökkent. Az euróhitelek esetében az alacsonyabb értékkategóriában csökkenés, míg a magasabb értékkategóriában növekedés volt megfigyelhető – olvasható az MNB tájékoztatójában.
A nem pénzügyi vállalatok lekötött forint betéteinek átlagos kamatlába csökkent, míg az éven belül lekötött euro betéteké alig változott. Az új szerződéses érték a lekötött forint betétek esetében csökkent, míg az éven belül lekötött euro betéteknél nőtt.

A HIPA támogatásával megvalósuló 1,9 millió eurós beruházás révén az amerikai NI egyebek mellett új generációs tesztelési megoldásokat fejleszt.
Pályakezdők és évtizedes tapasztalattal rendelkezők is csatlakozhatnak a Paks II. szakembergárdájához. Az aktuális lehetőségeket a tavaszi állásbörzéken is meg lehet ismerni.