Az Üzletem.hu összefoglalója.
Kiket és hol keresnek fel a NAV revizorai a 32. héten? – Itt a friss lista
Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre az augusztus 9-én-án kezdődő 32. héten.
Hiányoznak az újdongások a kkv-k életéből
Kisebbségben vannak Magyarországon azok a cégek, amelyek az utóbbi időszakban új terméket dobtak a piacra, a K&H innovációs indexe szerint 100-ból 43 cégre volt ez igaz.
22 százalékkal nőtt az ipari termelés júniusban
2021 júniusában az ipari termelés volumene 22,0 százalékkal meghaladta az előző év júniusának alacsony bázisszintjét; munkanaphatástól megtisztítva a termelés 18,6 százalékkal emelkedett – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Egyablakos bankszámlaváltás: könnyű, egyszerű
Érdemes a legolcsóbb és az igényeknek leginkább megfelelő bankszámla-konstrukciót választani: a banki költségeken akár több tízezer forint is megspórolható, az ügyintézés pedig az egyablakos bankszámlaváltás révén rendkívül könnyű és egyszerű – tájékoztatott Tállai András.
Vállalkozási vagy megbízási szerződés: három lényeges különbség
A vállalkozási és megbízási szerződés a leggyakrabban előforduló szerződések közé tartozik. Sokan úgy gondolják, hogy a kettő valójában ugyanaz, csak több néven is emlegethetjük. Ám ez súlyos tévedés.
58 millió forint bírságot szabott az MNB a Gránit Bankra
Az MNB az intézménynél lefolytatott átfogó vizsgálat keretében tapasztalt hiányosságok miatt összességében mintegy 58 millió forint bírságot szabott ki a Gránit Bankra. Az intézmény a feltárt hiányosságok megszüntetését már megkezdte.
Technológiával a fenntarthatóságért: magyar újítók ötleteit is várja az innovációs verseny
Tech for Sustainability: globális innovációs versenyt hirdetett a Siemens.
Ötödik alkalommal küzdenek meg a magyarországi webáruházak Az Év Webshopja címért. A verseny résztvevőit kizárólag szakmai szempontok alapján értékeli a zsűri.
Rozé, Rizling és Jazz Veszprémben
Idén augusztus 13. és 22. között rendezik meg a Rozé, Rizling és Jazz Napokat Veszprémben, az Óváros téren.
Korszakos jelentőségű útfelújítások a kalocsai és a paksi járásban
2021 végéig korszakos jelentőségű úthálózat-fejlesztés valósul meg a kalocsai és a paksi járásban annak érdekében, hogy Paks és térsége mellett a Duna bal partján lévő, zömében a kalocsai járáshoz tartozó települések is a lehető legtöbbet tudjanak profitálni az évszázad beruházásából.
2,5 millió ingatlant akarnak legalizálni Szerbiában
Mintegy 2,5 millió engedély nélküli épület legalizálását szeretnék lebonyolítani Szerbiában, ám ezeknek mintegy 10 százalékát le kell majd bontani, mert nem lehet bejegyezni.
A beruházásösztönzésben is ki kell használni, hogy rendkívül Magyarország-barát az új washingtoni adminisztráció, és a legnagyobb amerikai cégeket is ösztönözni kell magyarországi befektetésekre – hívta fel a figyelmet Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.