Vádemelési javaslattal adta át az ügyészségnek a kétmilliárdos kelet-magyarországi acélipari számlagyár ügyét a NAV. A 41 gyanúsítottat számláló költségvetési csalás haszonhúzóitól zárolt vagyon a teljes kárt fedezi. A szervezet irányítóira akár 20 év börtönbüntetés is várhat.
A gyanú szerint a bűnszervezet Kelet-Magyarország vezető vasipari termékeket forgalmazó cégeinek állított ki hamis számlákat. A fiktív bizonylatokkal áfa nélkül adták tovább Tüzép-telepeknek, építőipari vállalkozásoknak a valóságban külföldi gyártóktól nettó áron beszerzett munkagépeket, valamint vas- és acélárut.
A bűnbanda strómanok vezette magyar és szlovák társaságokból építette fel a többszintű számlagyárat, a cégek bankszámláiról tüntették el és osztották szét az elcsalt áfát. A bűnszervezetet a NAV 2015-ben számolta fel egy nagyszabású akcióban: a nyomozók több mint 2 milliárd forint értékben zároltak ingatlanokat, gépjárműveket, hajót és készpénzt, így a költségvetési kár teljes egészében megtérült.
A Hajdú-Bihar Megyei Főügyészségnek megküldött 150 ezer oldalas nyomozati anyagban a NAV különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt 41 gyanúsítottal szemben javasolt vádemelést. A szervezet irányítóira akár húsz év börtönbüntetés is kiszabható. (NAV)
A szervezők célja, hogy összehozzák a kenyér szerelmeseit, hogy kicserélhessék tapasztalataikat, hogy visszaemeljék a köztudatba az igazi kenyérsütés fogalmát, készítésének változatait, eredeti ízeit.
Az Európai Unión belül francia vezetéssel, tizenkét ország részvételével nukleáris koalíció alakult, amely Brüsszelben ülésezett az energiaminiszterek tanácsának ülését megelőzően.