Megduplázódott a törölt repülőjáratok száma Európában

2022. 07. 21., 20:27

Csaknem megduplázódott Európában a törölt repülőjáratok száma nyáron a tavaszi hónapokhoz képest, a kiszámíthatatlanság ellenére sokan választanak repülős nyaralást, Olaszország a legnépszerűbb úti cél az európai, köztük a magyar utazók körében is júliusban – mutatják a Kiwi.com adatai. Számottevően megnőtt az igény az olyan szolgáltatások iránt, amelyek segítséget nyújthatnak a járatkésések, - törlések vagy poggyásszal kapcsolatos galibák esetén.

Júliusban is Olaszországba repülnek a legtöbben

Júliusban Olaszország után Spanyolországba, majd Görögországba repül a legtöbb honfitársunk. Olaszország tehát töretlenül tartja első helyét idén, és júliusban is ez a legnépszerűbb úti cél repülővel a Kiwi.com-on keresztül leadott foglalások alapján, holott a korábbi években Görögországba repült a legtöbb magyar. Az első és a második helyen nincsen eltérés a cseh, a lengyel és szlovák utazókhoz képest,  ám ezekben az országokban a dobogó 3. fokára nem Görögország, hanem az Egyesült Királyság állhat júliusban.

A török riviéra az álmunk

A foglalási és a keresési lista júliusra is eltérést mutat a Kiwi.com adatbázisában. Ha a keresési lista a vágyainkat fejezi ki, akkor Törökország különösen vágyott úti cél a magyarok körében, hiszen a keresési lista 1., 2. és 8. fokán is török városok állnak (Isztambul, Antalya és Izmir). Olaszországon belül Róma vezeti a városok listáját, az örök város a harmadik a keresési listán, Milánó pedig a negyedik. A görög főváros, Athén az ötödik a toplistán.

Az európai keresési lista eltér a mienktől: Amszterdam, Párizs és London áll az élen, míg görög városok a TOP20-as listában sem szerepelnek.

Ősszel olcsóbb lesz a repülés

Nemcsak a reptereken uralkodó káosz, hanem az árak miatt is érdemes most egy kicsit előbbre tervezni. Míg a Magyarországról a Kiwi.com-on foglalva a jegyek átlagára júliusban 129 euró (szemben a tavaly júliusi 79 eurós átlagárral), addig augusztusra 127 euró, szeptemberre pedig 97 euró az átlagos repülőjegyár.

Az európai repülőjegyárak hasonló tendenciát mutatnak: a repülőjegyek átlagára júliusra 145, augusztusra 138, szeptemberre pedig 109 euró.

Két hónap alatt megduplázódott a járattörlés

Csaknem duplájára nőtt a repülőtársaságok által törölt járatok száma 2022 júniusában és júliusában az április-májusi adatokhoz képest Európában a Kiwi.com adatai alapján, a magyar adatok hasonló képet mutatnak. Az utasok által törölt utazások pedig minimálisan csökkentek ugyanebben az intervallumban.

Számottevően nagyobb az igény a kiegészítő szolgáltatásokra

Az utasok egyre nagyobb érdeklődést mutatnak az olyan kiegészítő szolgáltatások iránt, amelyek segítséget nyújthatnak a járatok késése, törlése vagy a poggyász elvesztése esetén – mutatják a Kiwi.com adatai. Az AirHelp Plus szolgáltatást hazánkból júliusi utazásra több mint kétszer annyian vették igénybe, mint áprilisban.

Ez segítséget nyújt esetleges légitársasági kártérítési igény esetén, amennyiben járatkésés, -törlés vagy túlfoglalás történik. Másfélszeresére nőtt májushoz lépest a Blue Ribbon Bags igénybevétele, amely az elveszett vagy késve érkező poggyászok nyomon követését, illetve gyorsított visszaszolgáltatását segíti.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS