A vidéki hotelek teljesítménye javult a legnagyobb mértékben az előző évhez képest tavaly novemberben Magyarországon. Ezek forgalma 8,4 százalékkal nőtt, míg Budapesten 5,3 százalék, a balatoni régióban 7,3 százalék volt a növekedés.
Tavaly novemberben Budapesten a szállodák kihasználtsága 72,2 százalék, a bruttó átlag szobaár 24.214 forint, volt, 7,6 százalékkal múlta felül az 1917-es adatot – írja a turizmus.com.
November végéig a hazai szállodák teljesítményét főleg az erős belföldi kereslet húzta. A belföldi vendégéjszakák száma 4,4 százalékkkal, a külföldieké 1,9 százalékkal, Budapesten a belföldi 14,8 százalékkal, a külföldi 2,2 százalékkal volt nagyobb. Ugyanezt mutatja a forgalom alakulása is.
A szállodák összes árbevétele január-november között Budapesten 7,7 százalékkal, a fővároson kívüli szállodákban 10,3 százalékkal, a balatoni régióban 10,3 százalékkal múlta felül a bázist
A SZÉP-kártya forgalom országos szinten az MSZÉSZ tagszállodáiban november végéig 0,2 százalékkal elmaradt a tavalyitól, de novemberben, 2,2 százalékkal nagyobb volt a 2017 novemberinél.
A meghatározó külföldi piacok közül csökkent a vendégéjszakák száma Csehországból 25,1 százalékkal, Oroszországból 24,5 százalékkal, Ausztriából 7,4 százalékkal, míg Németországból 15,1 százalék volt a növekedés.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.