Idén nyáron is tarolt a fesztiválturizmus

Idén nyáron is tarolt a fesztiválturizmus
2022. 09. 03., 16:13

Két év kihagyás után ezen a nyáron ismét a fesztiváloké volt az egyik turisztikai főszerep Magyarországon. A legismertebb hazai rendezésű események, mint a VOLT Fesztivál, a Balaton Sound, a Fishing on Orfű, a VeszprémFest, az EFOTT, a Campus vagy a Sziget Fesztivál idén is számos hazai és külföldi vendéget mozgattak meg. A nagy, többnapos rendezvények továbbra is népszerűek hazánkban, melyet a szállásfoglalási adatok emelkedése is bizonyít – olvasható a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) áttekintésében.

Magyarország egyik legsikeresebb, nemzetközi szinten is elismert turisztikai terméke a fesztiválturizmus. Ezért is kiemelten jelentős, hogy idén ismét megnyithatták kapuikat − a belföldi és külföldi látogatók előtt egyaránt − a legnépszerűbb hazai fesztiválok.

A nyári szezont Nyugat-Magyarország legismertebb fesztiválja, a VOLT nyitotta, amely 2022. június 21– 25. között fogadta közönségét. Az ötnapos esemény alatt 15 ezer vendéget és 20 ezer vendégéjszakát regisztráltak a soproni szálláshelyeken, ami közel négyszerese volt az előző évi júniusi hasonló időszaknak. Kiemelkedő volt a növekedés a belföldi vendégek esetében, hiszen a szálláshelyeken regisztráltak 95 százaléka hazai látogató volt.

A legnépszerűbb Balaton-parti fesztivált, a Balaton Soundot – amely idén a B my Lake-nek is otthont adott − 2022. június 29. és július 2. között tartották. A rendezvény ideje alatt 30 ezer vendégéjszakát regisztráltak Zamárdiban, ami közel ötszörösét jelentette az egy évvel korábbi, hasonló időszak alatt eltöltött vendégéjszakáknak. A külföldi vendégéjszakák dinamikus emelkedésének köszönhetően a fesztivál idején Zamárdiban a vendégéjszakák több mint fele, 52%-a külföldiektől származott.

Az elsősorban alternatív és underground élőzenei produkciók rendezvényeként számontartott Fishing on Orfű alatt – 2022. június 29. - július 1. – 16 ezer vendégéjszakát regisztráltak az esemény helyszínén, Orfűn. Az idei adatok szerint több, mint négyszer annyian foglaltak szállást a Baranya megyei településre a fesztivál ideje alatt, mint tavaly.

Idén július 11-16. között rendezték meg a VeszprémFestet a királynék városában, Veszprémben. A rendezvény ideje alatt több mint 6 ezer vendégéjszakát regisztráltak, ami 5 százalékkal több az egy évvel korábbihoz viszonyítva.

Az EFOTT-ra tavaly augusztust követően, idén július 13– 17. között került sor Sukorón, a Velencei-tó partján. A rendezvény ideje alatt 7900 vendégéjszakát regisztráltak a település szálláshelyein, ami negyvennégyszerese volt az egy héttel korábbi, azonos időszak alatt eltöltött vendégéjszakáknak.

A Campus fesztivált Debrecenben, hagyományosan a Nagyerdei Stadion mellett tartották 2022. július 20– 24. között. A rendezvény ideje alatt 13 ezer vendégéjszakát regisztráltak, ami 10 százalékkal több az egy évvel korábbiakhoz képest.

A fesztiválszezont a Sziget zárta a budapesti Hajógyári-szigeten 2022. augusztus 10– 15. között. Az ötnapos esemény alatt 143 ezer vendég 274 ezer vendégéjszakát töltött el a főváros szálláshelyein, ami kétszerese az előző év augusztusi hasonló időszaknak.

Az egyes fesztiválok turisztikai hatásairól további, részletes elemzéseket olvashatnak az igyutazunk.hu turisztikai információs portálon. (MTÜ)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS