Fukusima természeti adottságokban és történelmi emlékekben gazdag régióról van szó, bár a világ főleg a nukleáris katasztrófával járó földcsuszamlásról ismeri.
Japán annyira hisz Fukusima visszatérésében, hogy a 2020-as tokiói olimpiai láng váltójának indításához J-Village-et, az elsősorban sportközpontjáról híres települést választották – olvasható a turizmus.com-on.
J-Village mindössze 12,4 mérföldre található a nukleáris baleset helyszínétől, de magasabban fekszik, ez mentette meg az itt élőket a szökőártól.
A turisták idecsalogatása nem könnyű. Fukusima a Honshu-sziget északkeleti, a lakott területektől távoli végén helyezkedik el, a Japánba érkező külföldiek kevesebb, mint 2 százaléka látogat ide. Tavaly csak 120 ezer külföldi vendégéjszakát regisztráltak, pedig a tartomány területének csupán 2,8 százaléka szennyezett.
Dicsérik a helyi konyhát, a több mint 130 meleg vizű forrást, az üdülőhelyeket és a több mint 60 sörfőzdét. Elismert a borászata is, és gyönyörű kastélyok, várak emelkednek a környéken. A tartomány leghíresebb erődítménye Aizuwakamatsu, amely a szamurájok hajdani főhadiszállása volt, és amely Aizu városában található, a tartomány legnyugatibb régiójában.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.