Az idei év első öt hónapjában 7,7 százalékkal volt nagyobb a hazai szállodák összes bruttó forgalma, mint a tavalyi hasonló időszakban – derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének Trendriportjából.
2018-tól eltérően idén a pünkösdi ünnepek júniusban voltak, és május elseje sem hétvégére esett, ezzel magyarázható, hogy májusban a belföldi vendégéjszakák száma 1,1 százalékkal, a külföldieké 0,2 százalékkal elmaradt a tavalyitól – írja a turizmus.com.
Ennek ellenére szállodáink havi forgalma igen kedvezően alakult. Országos szinten 9,5 százalékkal, Budapesten 11,3 százalékkal, a balatoni régióban 3,5 százalékkal múlta felül a tavalyit. Az első öt hónapban a hazai szállodák összes bruttó forgalma 7,7 százalékkal volt nagyobb a 2018. évinél.
Több fontos beutazó piacon mutatkozott növekedés: az USA-ból 10,8 százalékkal, az Egyesült Királyságból 9,2 százalékkal, Franciaországból 8,8 százalékkal nőtt a vendégéjszakák száma. Visszaesés történt Olaszországból (-12,7 százalék), Németországból (-6,9 százalék) és Ausztriából (-5,1 százalék).
A szállodai kategóriák között országos szinten a 4*-os hotelek teljesítettek a legjobban, 15,1 százalékos növekedéssel május végéig.
Az első öt hónapban három új szálloda nyílt Magyarországon: Budapesten kettő, összesen 266 szobával, a fővároson kívül pedig egy Fadd-Domboriban – 17 szobával.
Idei legnagyobb vörösborélményem nem valami flancos és drága nagybor, hanem a Mumus.
2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.