A szemfülesek két héten belül találnak albérletet

2018. 11. 20., 09:00

Három havi bérleti díjjal a zsebünkben akár egy-két héten belül megtalálhatjuk a számunkra legtökéletesebb albérletet, ha elég gyorsak és szemfülesek vagyunk – állítja Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa.

A mai budapesti albérletárak mellett nagyon fájó tud lenni, ha valaki lemarad egy jutányosnak tűnő lehetőségről, mert könnyen előfordulhat, hogy hosszú ideig kell várnia a következő kiemelkedő ajánlatra.

Gadanecz Zoltán szerint szemfülesnek kell lenni, az összes létező weboldalra és ingatlanos céghez be kell jelentkezni. Három havi bérleti díjnak is a zsebünkben kell lennie, ha igazán hatékonyan akarunk keresni.

„Azonnal reagálni kell minden telefonhívásra vagy új hirdetésre. A gyorsaság a kulcs és a szimpátia, ezek döntik el sikerrel pályázik-e valaki egy jó lakásra. A tulajdonossal nyilván találkozunk, akinek azt kell látnia, hogy megbízható anyagi körülmények között élő bérlővel fog szerződést kötni, aki remélhetőleg hosszú távon ki tudja fizetni a bérleti díjat és nem lesz vele problémája” – mondta a szakértő.

A bérlők általában a munkába állás, iskolakezdés miatt határidőhöz vannak kötve, s minél szorítóbb a határidő, annál többet kénytelenek kifizetni.

„Aki időben nekiáll a keresgélésnek, akár egy-két hónappal a beköltözés előtt is meg tudja kötni a szerződést. Mindenki jobban jár azzal, ha gyors döntéseket hoz, és rögtön ráugrik egy kínálkozó lehetőségre, minthogy az utolsó pillanatra hagyja a választást, amikor már kompromisszumokat kell kötnie” – tette hozzá.

A főbérlők sok esetben próbálnak a piaccal lépést tartani és árat emelni a meglévő bérlőknél, de ez ritkán szokott jól elsülni. A bérlők érzelmi kérdést csinálnak az áremelésből, és inkább tovább költöznek.

„Ritka az a bérlő, aki az áremelést szó nélkül elfogadja, ha a tulajdonos kizárólag a piaci árak növekedésére hivatkozik. A főbérlőknek arra kell felkészülniük, hogy ha több pénzt kérnek, rövid időn belül elköltöznek a bérlők és újakat kell találniuk a helyükre” – mondta Gadanecz Zoltán.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 28., 12:35
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.
2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS