Albérletkeresési nagyüzem jellemezte az egyetemi tanév rajtja előtti időszakot, a fokozott kereslet áremelést is maga után von.
Az egyetemi tanévkezdés előtti megszokott történet zajlik a kolozsvári ingatlanpiacon: ebben az időszakban mindent magas áron ki lehet adni, aztán két-három hónap múlva újrarendeződik a piac – összegezte a Krónika megkeresésére Bónis Endre.
A kolozsvári Reform Ingatlanközvetítő ügyvezetője kifejtette, ebben az időszakban mindent ki lehet adni, még az is előfordul, hogy félkész állapotban kibérelik a lakást, hiszen nagy a kereslet, és ahhoz képest kisebb az ajánlat.
Néhány hónap múlva azonban a piac újrarendeződik, a kényszermegoldásként kibérelt túl drága, nem megfelelő ingatlanokból kiköltöznek a bérlők.
Jelenleg az amúgy is magas bérleti árak tovább növekedtek, egy garzonlakásért havi 350 eurót is elkérnek, a kétszobás lakást 450 euróért, míg három-négyszobást 500 euróért adnak bérbe.
Az ingatlanpiacot az is befolyásolja, hogy amikor elkezdődik az egyetemi év, nagyon zsúfolt a kincses város, nehézkes a közlekedés, ez a keresést is akadályozza, ezért sokan úgy döntenek, nem járják be a várost, hanem kiveszik az első lakást, amit megnéznek.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.