Belgrádban az ingatlanárak a járványhelyzet ellenére is folyamatosan emelkednek. A szerb főváros az ingatlanárak tekintetében az ötödik legdrágább város Európában, világszerte pedig a 44.
Egyrészt drágultak az építőipari alapanyagok, másrészt a szakemberek magasabb inflációt várnak, ezért a gazdagabbak területeket vásárolnak, házakat építenek és ingatlanokba fektetnek, hogy megőrizzék a pénzük értékét – írja a Magyar Szó.
A Szerbiában előállított építőanyagipari termékeket az Európai Unió piacára szállítják, elsősorban Romániába, Bulgáriába, Magyarországra, Németországba. Az említett országoknak mindenre szükségük van, s elsősorban nem új létesítmények építésére használják fel ezeket, hanem a régiek megőrzésére.
Ljubodrag Savić, a belgrádi Közgazdasági Kar professzora elmondta: „a kereslet nagyobb mint a kínálat, így az áraknak emelkedniük kellett. A másik ok a kedvező lakásvásárlási hitelek, a harmadik pedig az, hogy azok, akik gyanús és törvénytelen üzletekből nagy vagyonra tettek szert, olyan előkelő helyeken jelentek meg, ahol pénzmosás folyik”.
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.