Világhírű Cloud és Big Data szakértő tart előadást Magyarországon

Világhírű Cloud és Big Data szakértő tart előadást Magyarországon
2022. 06. 10., 22:03

Biztonságtudomány, mesterséges intelligencia, autonóm rendszerek, karbonsemleges megoldások, valamint a nemzetközi pályázati partnerségek és kutatási együttműködések elősegítése a központi témái a BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK) Innovációs Napjának. A június 16-ai és 17-ei balatonfüredi esemény kiemelt előadója Thierry Klein, a Nokia Bell Labs elnöke.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Innovációs Napjának kiemelt célja, hogy bemutassa az egyetemen zajló nagyvállalatokkal közös fejlesztéseket, a legújabb kutatási eredményeket, valamint konkrét projektek eredményein keresztül ismertesse az egyetemben rejlő, nemzetgazdasági szinten is jelentős innovációs potenciált. A rendezvény bepillantást enged az innovációs trendekbe, illetve az aktuális ipar-egyetem kutatási együttműködésekbe is.

Az esemény keynote előadója Thierry Klein a Bell Labs Solutions Research és a Nokia Bell Labs elnöke, aki korábban egy olyan globális kutatócsoportot vezetett, amely a következő ipari forradalomnak tekinthető felhőrobotikát, drónokat, a kép- és adatelemzést és az 5G hálózati technológiák által lehetővé tett automatizálás eszközeit vizsgálta. Az ipari együttműködéseken alapuló üzletteremtés jövőjéről szóló előadásában ismerteti az előttünk álló technikai és üzleti kihívásokat, valamint az ipari metaversum elősegítésének lehetőségeit.

Az Innovációs Napon a BME FIEK szervezeti egységeként működő Zéró Karbon Központ is bemutatja tevékenységét. Az intézmény a magyar zöldgazdaság fejlesztése és a 2050-es klímasemlegességi célkitűzések elérése érdekében jött létre. A Központ a siker érdekében az összes ágazatot megszólítja, kiemelt célja a villamosenergia-szektor dekarbonizációja és digitalizációja, a megújuló energiatermelési technológiák erősítése és a közlekedés zöldítése. Megismerhetjük a jelenlegi ipar-egyetem együttműködési projekteket, és bepillantást nyerhetünk a BME Nemzeti Laborok tevékenységébe is, legyen szó mesterséges intelligenciáról, autonóm rendszerekről, kvantuminfomatikáról, gyógyszerkutatásról, vízbiztonságról vagy épp megújuló energiáról.

Közel 100 milliárd eurós kutatási és innovációs keretprogramot indított az Európai Bizottság 2021-ben, „Horizon Europe” néven. A keretprogram 7 éve alatt több ezer pályázati felhívás jelenik meg az európai kutatás legizgalmasabb témáiban az innovatív műanyagoktól, az áttörést jelentő orvosi technológiákon át az önvezető autókig.  Az új kutatási témák új partnerkeresési stratégiát igényelnek, ezért a Műegyetem a magyar egyetemek közül elsőként szervez nemzetközi matchmaking rendezvényt.

A június 17-i angol nyelvű hibrid esemény fő célja a nemzetközi pályázati partnerségek és kutatási együttműködések elősegítése. A Kompetenciavásáron a BME kutatói lehetőséget kapnak bemutatkozó research pitchek tartására, majd úgynevezett, breakout roomokban beszélgethetnek a kutatásuk iránt érdeklődőkkel. A szervező célja, hogy élményszerűvé és könnyűvé tegye a kapcsolatépítést akár egy teljesen kezdő pályázó részére is, így lehetőséget ad a komoly szakmai beszélgetésre és a közös ötletelés megkezdésére egyaránt.

Az online networkinget a szakmai eseményre történő regisztrációt követően egy mobiltelefonon és táblagépen is elérhető applikáció segíti, mely lehetővé teszi a résztvevők számára virtuális business cardok kicserélését, közvetlen üzenetváltást más résztvevőkkel, kutatói csoportok alkotását, vagy spontán online találkozók (meetupok) szervezését is.

A BME Innovációs Nap és Kompetenciavásár eseményei minden érdeklődő számára online is követhetőek.

Regisztráció és program: https://innovacio.bme.hu/innovacios-nap/

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.
2023-06-01 19:41:00
Megalakult a GINOP Plusz Monitoring Bizottság, ami a soron következő fontos lépés a 2021–2027 közötti uniós költségvetési időszak gazdaságfejlesztési operatív programjának végrehajtásában – tájékoztatott a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.
2023-06-01 18:41:00
Az Atkins és a COVVI, egy leedsi székhelyű kézprotézis-fejlesztő olyan robotikai megoldást fejleszt, ami közel ugyanolyan kézügyességgel bír, mint az ember. A cél az, hogy erősen sugárzó környezetekben vegyék hasznát, távvezérlésű manipuláló eszközként.
2023-06-01 17:41:50
A családi cégek több mint fele súlyosabban éli meg a jelenlegi gazdasági helyzetet, mint a koronavírusjárványt. A teljes nagyvállalati szektorban még borúsabb a hangulat, itt a cégek majdnem kétharmada vélekedik így – derült ki a K&H családi vállalatok kutatásából.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS