Olimpiai bajnokok a régió legnagyobb startup rendezvényén

2020. 11. 11., 16:00

Idén negyedik alkalommal, november 12-én rendezi meg az MFB csoporthoz tartozó Hiventures a Regional Startup And Innovation Day-t, amely évek óta a kelet-közép-európai régió legnívósabb, innovatív fiatal vállalkozóknak szóló networking eseménye. A koronavírus járvány miatt az idei egy rendhagyó, ám különleges digitális megoldásokat felvonultató rendezvény lesz, melyen a sporthoz kapcsolódó innovációk kerülnek reflektorfénybe és több magyar olimpiai bajnok is tiszteletét teszi.

Az elmúlt időszakban jelentősen növekedett a vállalkozókedv, másfélszer annyian gondolkodnak ma saját vállalkozás indításában, mint két évvel ezelőtt. A magyar fiatalok közül legtöbben – 38 százalékban – egyértelműen saját vállalkozásban szeretnének dolgozni.

Minden második fiatal állítja magabiztosan, hogy tudja, mit jelent a startup, 63 százalékuk maga is szívesen dolgozna startup cégben, 49 százalékuk pedig indítana startupot – derült ki az MFB csoporthoz tartozó Hiventures megbízásából készített, 18-35 éves fiatalok körében végzett reprezentatív felmérésből.

A Hiventures az ötletek megvalósítása mellett inspirációban és szakmai támogatásban is segíti az innovatív vállalkozókat: erről szól a már évek óta legnagyobb hazai startup networking rendezvénynek számító Regional Startup and Innovation Day is.

A rendezvény előadói között a háromszoros olimpiai bajnok és egyben a világ egyik legsokoldalúbb úszója, Hosszú Katinka tart előadást arról, hogy hol szerepel és mit jelent az életében az úszókarrier, hogy a szenvedély, a hitelesség, a szakmaiság és a megújulásra való képesség mellett mi volt még szükséges ahhoz, hogy felépüljön az „Iron" brand.

Katinka mellett a konferencián nemzetközi előadók is felszólalnak, így a több sikerkönyvet író Jason Williamson, az Oracle for Startups alelnöke, a társaság startup programjának globális vezetője, aki előadásában a nagyvállalatok és startupok kapcsolatának újragondolásáról beszél majd. A rendezvényen előad még Michael Schuster, aki társalapítója és partnere az európai ökoszisztémában megkerülhetetlen Speedinvest korai fázisú kockázati tőkebefektető társaságnak, amely a fintech, a hálózati hatások, a digitális egészségügy, a fogyasztói termékek, az ipari technológiák és a deeptech iparágakba fektet be. Michael hitvallása szerint „a jó csapatok olyanok, mint egy zenekar: együtt jobban szólnak, és amikor színpadon állnak, azt varázslatnak érezzük”.

Az RSID-en immáron hagyomány, hogy személyes megbeszélések, találkozók formájában erős kapcsolatépítési lehetőségre nyílik lehetőség a részvevők között. Az idén online formában megvalósuló befektetői Speed Dating-en komoly nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező cégek, kockázati tőkebefektetők és angyal befektetők segítik szakmai eszmecserével a startupokat.

Az esemény egyik csúcspontja idén is a Startup and Innovation Award of Hungary díjátadó lesz, ahol három kategóriában díjazzák a legkiválóbb hazai tehetségeket. Kiderül, hogy a hazai startup ökoszisztéma neves képviselői kit tartanak a krízisre legagilisebben reagáló startupnak, eldől, kit tart az ország a legjobb innovatív vállalkozónőnek, illetve a Hiventures által életre hívott év alapítója díj is gazdára talál.

Az est második felének meghatározó eseményeként a Szerencsejáték Zrt. támogatásával megvalósuló Get in the Ring!startup verseny regionális döntőjének lehetnek részesei a nézők. A versenyzőknek a sport digitalizációja és az e-sport technológiák területén felmerülő kihívásokra kell majd innovatív megoldásokat találniuk.

Az RSID házigazdája olimpiai bajnok ökölvívónk, Kovács „Kokó” István lesz.

A november 12-én megrendezésre kerülő 4. Regional Startup and Innovation Day-t a szervezők mindenki számára ingyenessé tették, de a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS