Míg a koronavírus-járvány elmélyítette azt az árkot, ami a hagyományos mozizás és az otthoni filmnézés között húzódott, addig bizonyos szempontokból hidak épültek a két oldalt elválasztó szakadék fölött.
A koronavírus-járvány és az átmeneti mozibezárások miatt az emberek csak lassan térnek vissza a filmszínházakba, ráadásul megszokták azt, hogy elég a kapcsolóért vagy a mobilért nyúlniuk a tartalmak eléréséhez – írja a Computerworld.
Technikailag egy átlagember nem tudja felvenni a versenyt a moziláncok felszereltségével.
Idén olyan nagyágyúk igyekeznek visszacsalogatni a nézőket, mint a Halálos iramban 9, a Fekete Özvegy, a Space Jam: Új kezdet, Az Öngyilkos Osztag és a Dűne.
Ugyanakkor a streaming esetében is komoly készültség van, eszeveszett tempójú tartalomgyártás folyik, és olyan megállapodások köttetnek, amelyek átszabják a piacot, átrendezik a sakktáblát.
2020 decemberében bejelentette a Warner, hogy 2021-ben minden nagy mozis premierjét azonnal bemutatja az HBO Maxen is az Egyesült Államokban.
Kiderült, hogy 2022-ben már nem ezt a módszert fogja követni a vállalat, és kizárólag mozikba szánja az új bemutatókat. A tervek szerint 45 napot kell majd várni arra, hogy a premier után felkerülhessenek filmjei a streamingplatformokra.
Ez komoly változtatás, mivel korábban 90 napot tett ki az úgynevezett theatrical window, és nem a Warner az egyetlen, amely meglépi ennek lerövidítését; a Disney is megtette.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.