Két kihagyhatatlan HR-konferencia novemberben

Két kihagyhatatlan HR-konferencia novemberben
2022. 10. 19., 14:12

Novemberben két olyan konferenciát rendeznek a HRPortal szervezésében, amely kihagyhatatlan a szakmában dolgozók számára.

Új EU-s irányelvek a Munka Törvénykönyvében – Mindenkit érint!

– Időpont: 2022. november 9.
– Helyszín: MagNet Közösségi Ház, 1062 Budapest, Andrássy út 98

Az irányelvek alapján módosított magyar munkajogi szabályozásnak való megfelelés adminisztratív terhei várhatóan jelentősek lesznek.

Az Európai Unióban alkalmazandó átlátható és kiszámítható munkafeltételekről szóló 2019/1152-es irányelvvel összefüggésben fel kell hívni a figyelmet a munkáltató által nyújtandó tájékoztatás részletesebb tartalmára. Ezen túlmenően jelentősen bővül a külföldi foglalkoztatás esetén nyújtandó tájékoztatás tartalma is, továbbá a tájékoztatás nyújtásának határideje is lerövidül. A próbaidő és a másodállás létesítésének feltételei is módosulnak, és a kötelező képzésre vonatkozó szabályok is pontosításra kerülnek.

A szülők és a gondozók vonatkozásában a munka és a magánélet közötti egyensúlyról szóló 2019/1158-as irányelv kiterjeszti a gyermekgondozással kapcsolatos távollétek körét.

A magyar átültető jogszabály előre láthatóan továbbá tartalmazni fog olyan szabályokat is, amelyek nem az irányelvek átvételéhez kapcsolódnak, természetesen ezeket is ismertetjük.

Jelentkezés: https://www.hrportal.hu/munkajog-2022/

A VOSZ tagjai a részvételi díjból 15 százalék kedvezményt kapnak, ami a megjegyzés mezőbe írt „VOSZ15” kóddal érvényesíthető.

HRGPS avagy miben rejlik a HR jövője

– Időpont: 2022. november 16.
– Helyszín: Magnet Közösségi Ház, 1062 Budapest, Andrássy út 9.

A rendezvény célja, hogy valódi, naprakész tudást osszon meg a résztvevőkkel és értéket teremtsen a HR szakmában, mivel mi magunk is kíváncsiak vagyunk a konkrétumokra.

Az egynapos programban rengeteg érdekes újdonságot, trendeket hallhattok inspiráló előadók tapasztalataiból merítve, magatokkal vihettek ötleteket és megoldási javaslatokat.

A nap folyamán minden olyan fontos kérdéssel foglalkozunk, amely segíti a HR területen dolgozó kollégák jövőbe mutató munkáját, lesz lehetőség kérdések megvitatására és tapasztalat cserére.

A nap folyamán választhattok az előadások közül és a szünetekben lehetőség van a régi ismerősökkel és új kollégákkal, piaci szereplőkkel is megismerkedni.

Zárásképp pedig meglepetésvendéggel is készülünk és értékes nyeremény várnak rátok a nap végén a sorsoláson, kellemes italok kíséretében.

„Vértezd fel magad 2023-ra! Töltsünk együtt egy igazán hasznos napot, legyél része a fejlődésnek!”

– Jelentkezés: https://www.hrportal.hu/hr-gps-2022/

A VOSZ tagjai a részvételi díjból 15 százalék kedvezményt kapnak, ami a megjegyzés mezőbe írt „VOSZ15” kóddal érvényesíthető.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS