Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, az Oktatási Hivatal, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) és a Digitális Jólét Nonprofit Kft. 2022. január 13–15. között rendezi meg a 22. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást.
A rendezvényen a pályaválasztás előtt állók, a továbbtanulást tervezők ismerkedhetnek meg a megújuló felsőoktatás nyújtotta lehetőségekkel.
Tavaly az esemény csak online formában valósulhatott meg, de egy év kihagyás után ismét a Hungexpo adhat otthont az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításnak. Idén közel 90 kiállító, számos felsőoktatási intézmény, nyelviskola, ösztöndíjprogramok képviselői várják a középiskolásokat, szüleiket és minden érdeklődőt. A látogatók az intézmények hallgatóitól és munkatársaitól is kérdezhetnek az egyetemek, főiskolák és szakképző iskolák képzéseiről, felmérhetik felvételi esélyeiket, tájékozódhatnak a különféle idegennyelv-tanulási és ösztöndíj-lehetőségekről.
„A kormány egy magasabb minőséget nyújtó, teljesítményelvű felsőoktatási rendszer létrehozásával tesz azért, hogy a magyar fiatalok a jövő nyertesei legyenek. Az Educatio szakkiállításon az állami, egyházi és alapítványi intézmények teljes kínálata megismerhető. A diplomaszerzésre készülők így könnyen kiválaszthatják az igényeiknek, terveiknek leginkább megfelelő képzéseket. A továbbtanulást tervezőknek még egy hónapjuk van gondolkodni, hiszen a felsőoktatási felvételi eljárás jelentkezési határideje február 15.” – mondta Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese.
A 22. Educatio szakkiállítás ingyenesen látogatható. Az esemény idén online formában is követhető, itt a szervezők virtuális standoknál várják az érdeklődőket. A részvétel regisztrációhoz kötött, a részletes program és a regisztrációs ív a rendezvény honlapján érhető el. (ITM)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.