Cél: a zöldgazdaság

2023. 05. 12., 19:17

A „Cél: a zöldgazdaság” konferenciasorozat záró eseményét május 18-án Törökbálinton tartják. A díjmentes eseményre még tud regisztrálni.

  • A „Cél: a zöldgazdaság” konferenciasorozat záró eseményét május 18-án Törökbálinton tartják. A díjmentes eseményre még tud regisztrálni.

A Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Fenntarthatósági és Környezetvédelmi Kollégiuma – az Energiaügyi Minisztérium programfinanszírozásával – „Cél: a zöldgazdaság” címmel tájékoztató jellegű fórumot szervez valamennyi régióban a helyileg leginkább aktuális és fontos témakörökben a vállalkozók számára.

A közös eseménysorozat célja, hogy az érintett régiókban működő közigazgatási szervek (hatóságok, önkormányzatok), vállalkozások, köztestületek, oktatási intézmények számára tájékoztatást nyújtson a körforgásos gazdaság kialakításához vezető általános és regionális keretekről és lehetőségekről, újabb párbeszédet, platformokat nyitva a gazdaság zöldítését előtérbe helyező, közös szemléletmód kialakítására. A rendezvényre meghívást kapnak a területi környezetvédelmi hatóságok is.

A záró fórum helyszíne: Pest Megyei és Érd Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara székháza (2045 Törökbálint, Kazinczy F. u. 124.)

Időpontja: 2023. május 18. (csütörtök) 10.00 óra (9.30-10.00 VIP vendégek és előadók fogadása, 9.30-10.00 résztvevők regisztrációja)

Program:

10.00-10.10 Dr. Ágoston Csaba, KSZGYSZ elnök köszöntője

10.10-10.30 Keszthelyi Nikoletta, az Energiaügyi Minisztérium környezetvédelemért felelős helyettes államtitkárának köszöntő előadása

10.30-10.50 Prof. dr. Boros Anita, a Greenology Zöldinnovációs Fenntarthatósági Tudásközpont központvezetőjének előadása: A zöldgazdaság aktuális kérdései a tudományos kutatásokban

10.50-11.10 Dr. Vereczkey Zoltán MKIK alelnök, Fenntarthatósági és Környezetvédelmi Kollégium elnökének előadása: A környezetvédelem és az energiagazdálkodás konfliktusa

11.10-11.20 Kávé szünet

11.20-12.00 Körforgásos és ipari szimbiózis jó gyakorlatok Előadó: Tanka Eszter ipari szimbiózis szakértő

12.00-12.40 EU-s direktívák, ESG és taxonómia Előadó: Király Imre KSZGYSZ környezetvédelmi tanácsadó

12.40-13.00 Kérdések és válaszok az elhangzott témák kapcsán a területi hatóságok részvételével

Várható befejezés: 13.00 órakor

13.00 Állófogadás

A rendezvényen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a következő linken lehet: JELENTKEZÉS

Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége

Dr. Ágoston Csaba elnök

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Fenntarthatósági és Környezetvédelmi Kollégium

Dr. Vereczkey Zoltán elnök

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS