Akciódús nyugdíjas évekre vágynak a férfiak, a nők inkább unokáznának

2019. 11. 07., 17:00

Női és férfi elvárások jelentősen különböznek, főleg ha a boldog nyugdíjaskorról van szó. Az OTP Nyugdíjpénztár megbízásából készült kutatásából kiderült, hogy amíg a nők boldogan hátradőlnének, addig a férfiak még új dolgokat próbálnának ki időskorukban.

Az OTP Nyugdíjpénztár kutatása szerint az élethosszig tartó munka nem szerepel az aktív fiatal lakosság tervei között, hiszen a válaszadók mindössze 8 százaléka szeretne nyugdíj után is dolgozni. A reprezentatív kutatás eredményei alapján arról, hogy mit is jelent a boldog nyugdíjaskor erősen eltér a férfi és a női válaszadók véleménye. Persze azért van, amiben egyetértenek.

A család fontosságában teljes az egyetértés, de amíg a női válaszadók közel kétharmada (59 százalék) az unokáinak szentelné az idejét addig a férfiak esetében ez az arány 47 százalék.

A férfiak inkább akciódús nyugdíjas évekre vágynak – 35 százalékuk legszívesebben új dolgok kipróbálására törekedne. A kutatásból az is kiderült, hogy sokkal több időt szentelnének hobbijaiknak és barátaiknak, mint a nők ebben az életszakaszban. Emellett persze ők is szívesen töltenének időt a családjukkal vagy utazgatással, de ezek az aktivitások női prioritásként sokkal gyakoribbak. Az aktív kikapcsolódás mellett a férfiak számára rendkívül fontos, hogy emberi és szakmai példaképként léphessenek fel majd az őket követő generációk számára.

Emellett a női válaszadók fontosnak gondolják azt, hogy problémáktól mentes, nyugodt nyugdíjasként dőlhessenek hátra a sokévnyi, kitartó munka után. Ebben előrébb járnak, mint a férfiak, akiknek csupán 42 százaléka gondolkodott így.

„Örömmel tapasztaljuk, hogy egyre kevesebb fiatal tervei között szerepel az élethosszig tartó munka. Azonban, ha valóban szeretnénk a gondoskodó nagymamák, és a kalandor nagypapák országa lenni, fontos, hogy már ma elkezdjenek félretenni a nyugdíjas évekre. Szerencsére ezt is sokan ismerik fel, ennek is köszönhető, hogy az idei évben már több mint 9600-an csatlakoztak pénztárunkhoz. Az új belépők között érdekes módon az idei évben ismét többségbe kerültek a hölgyek” – mondta el Nagy Csaba, az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS