Tízből kilenc magyar internetező szívesen venné, ha a strandokon elérhetőek lennének környezetbarát eszközök, 45 százalékuk akár fizetne is ezekért – derül ki egy online felmérésből.
A Jófogás környezettudatos strandolási szokásokat vizsgáló online felmérésének eredménye szerint a megkérdezett strandolók 96 százaléka fontosnak tartja a környezetvédelmet – írja a turizmus.com.
Ez többnyire (67 százalék) a szelektív hulladékgyűjtők tudatos használatában nyilvánul meg, de vannak, akik már újratölthető kulacsokkal helyettesítik a PET palackokat (18 százalék).
13-13 százalékos arányban vannak azok, akik egyáltalán nem szemetelnek strandokon vagy inkább nem étkeznek olyan helyen, ahol csak műanyag tányér, evőeszköz kapható.
Az apróhirdetési oldal már második éve végzi a Túlfogyasztás Világnapján, idén július 29-én publikált „Secondhand hatás” kutatását a környezetvédelem és a fenntarthatóság területén.
Az utóbbi két évben a Jófogás felhasználói évente 200 ezer tonna szén-dioxidtól óvták meg a Földet csak azzal, hogy használt termékeket adtak és vettek az oldalon. Számításuk szerint ez olyan pozitív hatással van a környezetünkre, mintha Budapest teljes közlekedése évente 45 napra leállna.
A szervezők célja, hogy összehozzák a kenyér szerelmeseit, hogy kicserélhessék tapasztalataikat, hogy visszaemeljék a köztudatba az igazi kenyérsütés fogalmát, készítésének változatait, eredeti ízeit.
Az Európai Unión belül francia vezetéssel, tizenkét ország részvételével nukleáris koalíció alakult, amely Brüsszelben ülésezett az energiaminiszterek tanácsának ülését megelőzően.