Fejlesztette csomagolási technológiáját a kukorica-feldolgozással, mezőgazdasági termékek, termények nagykereskedelmével foglalkozó CornMill Hungary Kft. kunmadarasi telephelyén.
A cég a csaknem 179 millió forintos beruházáshoz több mint 125 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) pályázatán. A nagyigmándi székhelyű kft. kunmadarasi telephelyén zajlanak egyebek között a csomagolási, raktározási, kiszállítási folyamatok.
A több mint harminc éves vállalkozáshoz az elmúlt időszakban egyre több olyan megkeresés érkezett, ami külső cég által behozott csomagolandó áruk csomagolását, zsákolását igényelte. A csomagolás bármilyen szemes, darabos termékre vonatkozhat – nem csak mezőgazdasági terményre –, amelyet zsákos csomagolásban lehet szállítani, értékesíteni, ilyen például a fapellet, a műtrágya vagy a műanyag-granulátum is.
A projekt keretében egyebek között két homlokrakodó, egy zsáktöltő gépet vásároltak, továbbá 10 kilowatt teljesítményű napelemes rendszert szereztek be és helyeztek üzembe. A fejlesztés eredményeként rövidebb határidőkkel és nagyobb kapacitással tudják végezni a bércsomagolási tevékenységüket – tájékoztatott közleményében a társaság.
A nyilvános cégadatok szerint a CornMill Hungary Kft. adózott eredménye a 2022. október 1-jétől 2023. szeptember 30-ig terjedő időszakban több mint 35 millió forint veszteség volt, egy évvel korábban ugyanezen időszakban több mint 1,6 milliárd forint nyereség. Az értékesítés nettó árbevétele 2022. október 1-jétől 2023. szeptember 30-ig több mint 33,7 milliárd forint volt, egy évvel korábban meghaladta a 45,8 milliárd forintot. (MTI)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.