Startup cég társtulajdonosa lehet az Év Szabadúszója

2018. 11. 23., 10:00

Egy Európára és az Egyesült Államokra kiterjedő felmérés szerint már legalább 162 millió ember tekinthető már szabadúszónak. Várhatóan 2027-re a fejlett gazdaságok munkaerejének több mint a fele is dolgozhat már független formákban.

A magyar munkaerőpiac némi lemaradással követi az új trendet, de a szabadúszás itthon is egyre elfogadottabb. A hazai szabadúszók számáról hivatalos statisztika, illetve felmérés még nem készült, ezért a work.buzz saját kutatást végzett a Bisnode segítségével. Az egyéni vállalkozók adatbázisa alapján végzett idei elemzés több mint 42 ezerre becsülte az itthon ilyen formában munkát végzők számát.

Magyarországon is jellemző, hogy a legnagyobb kereslettel jellemezhető, kurrens szakmákban jelent meg először a szabadúszás, mint a programozás, UX tervezés, digitális marketing. Jellemző még olyan szakmákban is ez a munkavégzési forma, amelyek személyhez kötődő jogosultságokat írnak elő, mint a mérnöki tervezés, vagy a könyvvizsgálat.

A szabadúszáshoz Magyarországon még kötődnek régi, rossz beidegződések, míg a fejlett gazdaságokban ma már ez egy bevett karrierút. A szabadúszás elfogadottságának növelése érdekében indították el elsőként idén a szektor meghatározó szereplői az Év Szabadúszója Versenyt értékes nyereményekkel.

A versenyt a FreedomXFest, a KÜRT Akadémia, a Loffice és a Muse coworking irodák, szabadúszó szakemberek, blogok, valamint a Collectivo Szakértői Közösség és a work.buzz startup indította. A november végéig tartó versenyben külön kategóriában mérethetik meg magukat a digitális nomádok, a független szakértők, az IT szabadúszók és a szabadúszó kismamák. Minden induló nevezhet az Év Szabadúszója díjra is, amelynek nyertese tulajdonos lesz a work.buzz-t fejlesztő startupban.

A szervezők különösen fontosnak tartották a Szabadúszó Kismama kategória elindítását, mert a magyar adózási szabályok mellett aszabadúszás kínálja az egyik legkézenfekvőbb megoldást a kismamák számára a munkaerőpiachoz történő visszatérésre.

A verseny főszervezője a work.buzz platformot fejlesztő startup. Digitális túlélőkészletet kínál szabadúszóknak, megadva nekik mindazt, amit hiányolnak a céges környezetből.

Megújította azt, ahogy a szakértők bemutatják tapasztalataikat az online világban. Az eddig a merevlemezen kallódó önéletrajzi adatok digitalizálásával a szakértők néhány kattintással saját honlapot, vagy digitális névjegykártyát (myBuzz) készíthetnek, ezzel erősítve saját szakértői márkájukat.

A platform folyamatosan fejlődik. A felhasználók visszajelzései alapján integrálni fog minden olyan digitális szolgáltatást (time-tracking, tárhely, kommunikációs megoldások, e-learning), ami hasznos lehet a szabadúszók számára a sikeres munkavégzéshez.

A portál digitális piactérként is működni fog, összekötve a legjobb szabadúszókat és a regisztrált cégeket.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 23., 15:23
Nagy Ferenc Gábor, az NFG Badboys Kft. tulajdonosa reméli, hogy a VOSZ-on belül is sok céghez eljuthatnak, egyre többen ismerik majd meg programjukat és filozófiájukat. A VOSZ Sportvállalkozási Szekciójának új tagjával eddigi eredményeiről és terveiről is beszélgettünk.
2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.
2023-05-29 14:35:00
Több hatóság egyszerre tartott revíziót a nagybani piac kereskedőinél. A NAV alapos ellenőrzését a rendőrség és a NÉBIH is segítette. A nagyszabású akcióban az árusokat, a termékek eredetét és a forgalmat is kontrollálták.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS