A fizetések közzététele a munkáltatók örök dilemmája. Mivel számos megválaszolatlan kérdés kering a bérek körül, megkérdezték a DreamJo.bs-ra látogatókat a témáról.
Önmagában még nem feltétlen bátorít fel a munkahelyváltásra egy rossz fizetés, viszont álláskereséskor a fizetések egyértelműen nagyobb szerepet játszanak – olvasható a DreamJo.bs blogjában.
A DreamJo.bs idei felmérése alapján az álláskeresők 87 százaléka egyértelműen hiányolja a fizetéseket az álláshirdetésekből. Magyarországon nem igazán jellemző a fizetés megjelenítése az állás leírásában, ami a titkos fizetések kultúrájára vezethető vissza.
A felmérésből kiderült, hogy a titkosított bérek ellenére a munkavállalók 40 százaléka tisztában van egy-két kolléga fizetésével, 20 százalék szinte mindenkiét ismeri, és a válaszadók csupán 25 százaléka nyilatkozta, hogy valóban nem ismeri egy kollégája bérét sem.
Arról is nyilatkoztak a válaszadók, hogy mennyire zavarná őket a nyílt fizetések rendszere: 23 százalékuk egyértelműen zavarónak találná, 25 százalék tartózkodik, de 54 százalék nagyon is várja a transzparens bérek bevezetését.
Bormarketing stratégia, zérótolerancia, eredetvédelem, generációváltás, szőlőtermesztés és klímavédelem, kóstolós masterclassok március 3-án, a 11. Borkonferencián.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.