A megváltozott munkaképességű emberek 82 százaléka úgy érzékeli, hogy kollégáik elfogadóak és nyitottak velük szemben. Azok a munkavállalók, akik dolgoznak vagy korábban dolgoztak együtt megváltozott munkaképességű személlyel, többségükben pozitívan nyilatkoztak a közös munkáról, illetve nem tapasztaltak különbséget ép munkavállalókhoz képest, negatív élményről mindössze 4 százalékuk számolt be – derül ki a Profession.hu friss kutatásából.
Az állásportál országos reprezentatív felmérésébe 1251 embert vontak be, 11 százalékuk megváltozott munkaképességű volt. Ez utóbbi csoporton belül a felmérésben résztvevők 17 százaléka mozgássérült, 8, illetve 6 százaléka hallás és látássérült, 3 százaléka halmozottan sérült, 2 százaléka autista és 1 százaléka beszédfogyatékos, míg 53 százalékuk valamilyen egyéb egészségkárosodással él.
A válaszokból kiderült, hogy Magyarországon minden tízedik potenciális munkavállaló megváltozott munkaképességű, de csak a felük rendelkezik erről hivatalos hatósági bizonyítvánnyal.
A kutatásban résztvevő megváltozott munkaképességű emberek több mint fele dolgozott már korábban, míg 45 százalékuk jelenleg is aktív. Az érintettek 43 százaléka valamilyen fizikai, 37 százaléka szellemi munkát végez, 15 százalékuk pedig vezetői pozícióban dolgozik. A halmozottan sérült munkavállalók kizárólag az első kategóriában találtak eddig munkalehetőséget, míg közép és felsővezetőként leginkább a mozgássérült emberek tudtak elhelyezkedni.
Arra is rámutattak, hogy a koronavírus miatti lezárásokat követően ismét munkaerőhiányról számol be a magyarországi cégek döntő többsége. A csaknem félmillió megváltozott munkaképességű embernek azonban csak a fele talált magának állást. Ezen belül alig több mint harmaduk tudott elhelyezkedni a versenyszférában, többségük állami vagy civil területen aktív. (MTI)
Október 19-én kilencedik alkalommal rendezik meg a Somlón egy különleges hazai szőlő- és borfajta nagyszabású bemutatóját.
Folytatódik a munkagödör kialakítása az 5. blokk területén – jelentette be Szijjártó Péter.