Kiss Dániel csapatával február 3-án csatlakozott a Deloitte Technológiai tanácsadás üzletágához. Szakterülete a CIO tanácsadás, IT átalakítás, digitális transzformáció és rendszerintegráció, de tapasztalatot szerzett IT és projektmenedzsment trénerként is.
Kiss Dániel partnerként, 13 fős szakértői csapatával együtt érkezik a Deloitte technológiai üzletágához; mely a csatlakozás eredményeképpen, már közel 120 főt számlál.
A szakember az IT implementáció terén töltött 20 éve alatt dolgozott a szoftvergyártás, a telekommunikáció és a tanácsadás területén sikeres nemzetközi vállalatoknál.
„A technológia már nem luxuscikk, gyakran egy kattintással elérhető. A felhasználók elvárják, hogy kényelmes és gyors szolgáltatást kapjanak. A szolgáltatók folyamatainak automatizált, a tranzakciós rendszerek szintjén integrált működése már az ügyfeleik alapvető igénye, a piaci versenyképességük feltétele. Ez a digitalizációs elvárás és a szélsebesen fejlődő technológia versenyfutásra kényszeríti a vállalatokat, így a technológiai tanácsadás szerepe folyamatosan nő. A Deloitte évek óta szisztematikusan építkezve törekszik, hogy Magyarországon is vezető technológiai tanácsadó szerepre tegyen szert. A Technológiai tanácsadás üzletág jelenlegi bővülésével számottevő telekommunikációs és biztosítási szakértelem társul a jelentős bankpiaci és energetikai kompetenciák mellé” – mondta Kiss Dániel, a Deloitte Magyarország Technológiai tanácsadás üzletágának partnere.
„A Deloitte stratégiájának alapja, hogy különböző technológiai, iparági és egyéb tanácsadói szakterületek kompetenciáinak egységesítésével end-to-end megoldásokat nyújtson az ügyfelek komplex problémáira. Az üzletág bővülése ezen törekvések teljesüléséhez járul hozzá, hiszen új szakmai területekkel és újabb iparági fókuszokkal egészül ki a Deloitte szolgáltatáspalettája” – tette hozzá Komjáthy Csaba, a Deloitte Magyarország Technológiai tanácsadás üzletágának vezető partnere.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.