Közép-Kelet-Európáért felelős új vezérigazgató a Graylingnél

2021. 04. 29., 19:45

Peter Feckót nevezte ki a Grayling az ügynökség új Közép-Kelet-Európáért felelős vezérigazgatójává.

A Grayling a nemzetközi ügynökségi hálózatok között az elsők egyikeként nyitott irodát Közép-Kelet-Európában a 90-es évek elején, és az elmúlt évtizedek folyamán sikeresen bővítette régiós jelenlétét, miközben a klasszikus szolgáltatások mellett vállalati kommunikációs tanácsadást és széleskörű public affairs támogatást is nyújtott.

Új vezetői szerepkörében a Grayling Közép-Kelet-Európáért (Csehországért, Szlovákiáért, Magyarországért, Romániáért, Bulgáriáért, Horvátországért, Szerbiáért, Szlovéniáért és Ukrajnáért) felelős vezérigazgatójaként Peter Fecko feladata, hogy az üzleti növekedés tekintetében a következő szintre emelje a régiót.

Peter már több mint 20 éve aktív a kommunikációs szakmában. Kezdetben a szlovák üzleti médiában dolgozott újságíróként, mielőtt csatlakozott a Graylinghez, mely 2000-ben nyitotta meg irodáját Szlovákiában, Pozsonyban. Az elmúlt 12 évben a Grayling további közép-kelet-európai egységeit irányította többek között Csehországban, Magyarországon, Lengyelországban és Bulgáriában, emellett stratégiai tanácsadást nyújtott a több piacon működő kulcsfontosságú ügyfeleknek.

Az újonnan létrehozott Közép-Kelet-Európáért felelős vezérigazgatói szerepkör a közelmúltban bejelentett új vezetői kinevezésekhez, valamint a Grayling eddigi legnagyobb, az egész ügynökséget átfogó kulturális kezdeményezések iránti elkötelezettségéhez kapcsolódik. Ez utóbbi keretében az ügynökség jelentős erőforrásokat fordított annak biztosítására, hogy munkatársai világszerte szorosabb kapcsolatban érezzék magukat egymással és a vállalattal, valamint, hogy a legjobb gyakorlatokat és a helyi ismereteket zökkenőmentesen osszák meg a piacok között.

Ben Petter, a Grayling Európáért felelős operatív igazgatója elmondta: „A Grayling egyik legnagyobb erősségét az ügynökség közép-kelet-európai hálózata jelenti. A világjárvány alatt is figyelemre méltó rugalmasságot mutatott, elsősorban a kiemelkedő public affairs és válságkommunikációs szolgáltatáskínálatának köszönhetően. Peter óriási tapasztalattal rendelkezik ezeken a területeken, valamint a vállalati kommunikáció területén is. Meggyőződésünk, hogy vezetése alatt a Grayling még tovább erősödik majd Közép-Kelet-Európában.”

Peter Fecko, a Grayling Közép-Kelet-Európáért felelős vezérigazgatója elmondta: „A közép-kelet-európai régióban működő ügynökségek közül a Grayling rendelkezik a legátfogóbb, legnagyobb számú kapcsolattal alátámasztott lefedettséggel. Ennek köszönhetően mindig is a legkézenfekvőbb választási lehetőséget jelentettük a több országra kiterjedő támogatást kereső ügyfelek számára, ugyanakkor egyre nagyobb keresletet tapasztalunk a közönségkapcsolatot és a vállalati kommunikációt egyaránt felölelő integrált vállalati kapcsolati szolgáltatások iránt is. A régióban ez a legígéretesebb terület, ahol jelentős növekedésre számítunk 2021-ben.”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS