Az MVM Future Talks tudományos sorozat idén a „bolygóhatárokként” emlegetett, legégetőbb globális problémákat veszi górcső alá. A negyedik évad egy dokumentumfilm-sorozattal indul, amelyben hazai hírességek és véleményvezérek a világ különböző részein járnak utána az emberiséget fenyegető legnagyobb kihívásoknak, és mutatják be a lehetséges megoldásokat. Az első két epizód, amely az élelmiszer-ellátás és a közlekedés kérdéseit dolgozza fel, már elérhető a sorozat hivatalos weboldalán.
Az MVM Future Talks tudományos sorozat az idei évadban a bolygó legégetőbb problémáira, azaz a „bolygóhatárokként” emlegetett világszintű kihívásokra fókuszál. Ezek közé tartozik az energiabiztonság, az élelmezés, a közlekedés, a klímaváltozás, a hulladékkezelés, de a társadalmi hasznosság és veszélyek kapcsán éles vitákat kiváltó mesterséges intelligencia is bekerült a témák közé.
Az idei évadban az MVM Future Talks egy dokumentumfilm-sorozattal indul, amelyben hazai hírességek és véleményvezérek utaznak el a világ különböző pontjaira, hogy személyesen vizsgálják meg az emberiség egészét érintő kihívásokat, és mutassák be a tudomány lehetséges megoldásait.
A nagykövetek mini dokumentumfilmjeit október 30-tól lehet megtekinteni az MVM Future Talks hivatalos weboldalán (mvmfuturetalks.hu), ahova minden héten két új nagykövetvideó kerül fel. Az első körben Wossala Rozina és Osbáth Norbert (PamKutya) külföldi útjait tekinthetik meg a nézők. Wossala Rozina, sztárséf az élelmezésbiztonság témájában többek között olyan szingapúri techcégeket mutat be, ahol laborban tenyésztett húsokkal keresnek alternatív megoldást az állattenyésztés környezeti terhelésének csökkentésére és az élelmiszer-ellátás javítására.
Osbáth Norbert (PamKutya) youtuber a nyugati féltekére utazott, hogy a személy- és áruszállítás jelentette kihívásokba adjon betekintést. Nagyköveti videójában a rotterdami kikötőből Amerikáig tartó útját követhetjük nyomon, amelyben kipróbálja például az arizonai Phoenixben bárki számára elérhető önvezető taxiszolgáltatást is.
Rajtuk kívül jövőnagyköveti szerepet vállalt még magára Nánási-Ördög Nóra, Bazsó Gábor „Karotta”, Abosi Barna és Magyarósi Csaba is, akik a fennmaradó négy globális témát szakértők bevonásával, kontinenseken átívelő külföldi utazások alkalmával mutatják majd be. A nagykövetek 3 kontinens 12 országában forgattak mini dokumentumfilmeket, többek közt az Egyesült Államokban, Szingapúrban, a Maldív-szigeteken, Izlandon, az Egyesült Arab Emirátusokban, Horvátországban és Las Vegasban is.
A dokumentumfilmek témáira a nézők három héten keresztül folyamatosan szavazhatnak az MVM Future Talks weboldalán. Az online voksolás eredménye alapján dől el, hogy a magyarok számára melyik három legfontosabb globális kihívás kerül majd be az évad utolsó elemét jelentő tudományos talk show-ba, ahol hazai szakértők ütköztetik a jövővel kapcsolatos elképzeléseiket. A műsort november második felében élő online streamként lehet majd követni az mvmfuturetalks.hu oldalon. (X)
Szokásos évzáró összegzésünk következik.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.