Csekket igényelne NAV-tól? – Decembertől egyszerűen, online megteheti

2024. 11. 26., 21:26

2024. december 1-jétől változik a postai készpénzátutalási megbízás (csekk) igényléséhez szükséges CSEKK elnevezésű kérelem elérhetősége – tájékoztatott a NAV. Érdemes az egyszerűbb, online kitöltést és beadást választani, és decembertől ezt is az ONYA-n intézni.

Ha valaki kötelezettségét készpénzátutalási megbízással, azaz csekken szeretné befizetni a NAV-nak, a csekkigényléshez kérelmet kell benyújtania. Ez a CSEKK Kérelem. Az egyszerű, és gyors online kérelembeadás decembertől az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) lehetséges. A korábbi, bonyolultabb, külön letöltéseket igénylő, az Általános Nyomtatványkitöltő Keretprogramot (ÁNYK) használó igénylési mód megszűnik – hívja fel a figyelmet az adóhivatal.

A digitális megoldások térnyerésével az ONYA felületén egyre több nyomtatvány érhető el. A nyomtatványkitöltő használatához nem kell keretprogram, webes alapú és felhőben tárolja az adatokat. A felület elérhető mobiltelefonon és tableten is, megkönnyítve és gyorsítva az ügyintézést. Az ONYA-ba ügyfélkapus (KAÜ), illetve DÁP Mobilalkalmazást használó azonosítással is be lehet jelentkezni, így pár kattintással kérhető a sárga csekk. A felület azonosítás nélkül is elérhető, de ilyenkor a kérelmet kinyomtatva, papíron kell elküldeni a NAV-nak.

A csekkes befizetésen túl persze számos gyorsabb, kényelmesebb elektronikus fizetési mód is választható az adófizetési kötelezettség teljesítésére. Ezekről a Ki, hogyan fizethet a NAV-nak? című tájékoztató ad részletes információkat.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 18:05:00
Április 2-tól lehet beadni a támogatási kérelmeket új erdőtelepítési pályázatra, a Közös Agrárpolitika keretében megjelent felhívás keretösszege 64 milliárd forint.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS