9,3 milliárd forint uniós támogatással fejlesztette szolgáltatásait a NAV

2023. 11. 28., 17:10

Lezárult a NAV KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00035 számú, „Adóügyi igazgatási eljárások egyszerűsítése, adminisztratív terhek csökkentése” elnevezésű kiemelt projektje, amelyben a hivatal 2018. és 2023. között több ütemben, összesen 9,331 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatással és 5,317 milliárd forint saját forrással fejlesztette elektronikus szolgáltatásait.

Az informatikai fejlesztések négy fő cél mentén, hat projektelemben – a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. és a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség konzorciumi együttműködésében – valósultak meg: érintették a NAV információs és ügyintézőplatformjainak, adat- és változásbejelentési, illetve bevallási rendszerének, továbbá belső szakrendszereinek modernizációját is. A fejlesztések révén a korábbiaknál magasabb szintű szolgáltatást nyújtó, könnyen kezelhető, a jelen kor kihívásainak megfelelő alkalmazások jöttek létre, csökkent az adóügyekkel kapcsolatos papírmunka, és egyszerűsödött az ügyintézés ügyfél- és ügyintézői oldalon egyaránt.

A NAV új honlapjával egy letisztultabb, személyre szabható portál jött létre, a vele összhangban megújuló NAV-Mobil pedig egy modern, átlátható menüt és navigációt kapott. A fejlesztések nyomán az eBEV-portált felváltotta a jóval komplexebb szolgáltatást nyújtó ügyintéző-felület, az Ügyfélportál.

Az ONYA korszerűsítésével bővült az online beadható nyomtatványok köre, korszerűbbé vált a nyomtatványkezelés. A NAV korábbi telefonos tájékoztató és ügyintéző-rendszerének informatikai egységesítésével létrejött az általános tájékoztatást és ügyintézést is biztosító NAV Infóvonal (1819).

Az új adózóiéletút-követő alkalmazás a NAV rendszereiben tárolt adatokat a korábbi időráfordítás töredéke alatt teszi elérhetővé az ügyintézőknek. Szintén a NAV adatvagyonának kiaknázását és elemzését, az ügyintézői adminisztrációcsökkentést segíti az integrált adattárház fejlesztése.

A bűnügyi területen egy komplex lekérdezőfelület, valamint egy adat- és szövegbányász-alkalmazás jött létre, így a nagyobb bűnszervezetek kapcsolati hálózatai is feltérképezhetővé válnak. Megvalósult továbbá a bűnügyi adatpiac, amelynek segítségével a NAV nyomozói az egyes szakrendszerekből már egyszeri lekérdezéssel, egységes struktúrában férnek hozzá az adatokhoz.

A VEKTOR-rendszer fejlesztésével megújult a teljes végrehajtási informatikai környezet: a projekt befejező mérföldkövének teljesítésével jelentősen nőtt a végrehajtási hatékonyság. (NAV)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-06-17 09:40:00
2024 első negyedévében 2500 darab új internetes elfogadóhely jött létre, az összes átutalásnak pedig a 78,1 százalékát indították internet- vagy mobilbankon keresztül; a kártyás vásárlások száma 11,5, százalékkal nőtt éves összevetésben, a fizetési kártyákkal elkövetett visszaélések száma 28,5 százalékkal meghaladta az előző negyedévit – tájékoztatott az MNB.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A hazai utasbiztosítási piac egyik legalapvetőbb problémáinak egyike az, hogy az ügyfelek még mindig túl sokat akarnak spórolni rajta, holott a nyaralás költségének csak elhanyagolható töredékét teszi ki – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor jelezte: a legolcsóbb és az 1–2 ezer forinttal többért kötött prémium biztosítás szolgáltatásai között óriási különbség tátong, és erre az utolsó pillanatban – mert bizony akkor kötjük – már nem biztos, hogy felfigyelünk.
Női pék, cukrász, kaviárszakértő is helyet kapott a rendezvény nagyszínpadán, hogy a fő téma, a „női energiák” mentén bemutassák a művészi szintre emelt szakmájukat. Nemes Richárd főszervező elárulja, hogy hogyan lehet még fenntarthatóbban működtetni egy műfajából adódóan sok hulladékkal járó gasztronómiai rendezvényt vagy milyen egyszerű ételekkel tudnak nagyot alkotni a Gourmet Fesztiválon bemutatkozó konyhák mesterei. Ha mindez nem lenne elég, kifejti, hogy a fine dining milyen vonásokkal ruházta fel a magyar vendéglátást az utóbbi pár évben és például hogyan lehet „veganizálni” megszokott fogásokat, amelyek ettől csak még jobbak lesznek! Vigyázat, étvágygerjesztő epizód!
Miközben a világ e-személyautó gyártói egyre élesedő versenyt vívnak a vásárlók kegyeiért, nem szabad elfelejteni, hogy a közlekedés károsanyag-kibocsátásának jelentős részéért a teherfuvarozás felel. Egyre több középtávú áruszállítást és utolsó mérföldes kézbesítést kiszolgáló depó elektrifikálja a járműflottáját és alakít ki hozzá megfelelő infrastruktúrát, ám nagyon nem mindegy, hogy az üzemeltetés mennyire tud hatékony és gazdaságos lenni – mutat rá ebben az epizódban Négyesi Szilárd, a Siemens Zrt. szakértője.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS