A csalók ugyanúgy célba vehetik a fiatalok bankszámláit, mint a felnőttekét. Éppen ezért nagyon fontos, hogy a diákok képben legyenek a legfontosabb biztonsági teendőkkel. Például ne adják ki a saját és a szüleik adatait senkinek, aki kéri, a bank sosem kéri a bankszámlához, bankkártyához kapcsolódó adatokat. Régi “nóta”, hogy a bankkártyára nem szabad ráírni a PIN-kódot – ez a figyelmeztetés a mai digitális korra vetítve úgy hangzik, hogy a fizetésre alkalmas okoseszközt – például az okostelefont, okosórát – nem szabad odaadni másoknak – derül ki a K&H összefoglalójából, amely a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő májusi zárása apropóján ad iránytűt mindenkinek a biztonságos bankoláshoz.
A digitalizációval sajnos a csalók, bűnözők is lépést tartanak, akik mások adataira, pénzére pályáznak. A pénzintézetek robosztus informatikai biztonsági rendszerrel védik az ügyfeleiket, köztük a fiatalok bankszámláit, de nagyon fontos, hogy ők is figyeljenek oda pár biztonsági dologra.
„Az informatikai terület egyre nagyobb szerepet kap a digitalizáció előretörése miatt. Ez pedig nonstop feladatot jelent, mindig, mindenhonnan jöhet támadás. Mi akkor dolgozunk jól, ha ezek a modern bankrablók nem jutnak el az ügyfelekhez. Szerencsére a legtöbb támadást meg tudjuk hiúsítani” – mondta Nagy Ádám, a K&H információbiztonsági vezetője.
Hozzátette: szerencsére egyre többen vannak, akik körültekintően, biztonsági szempontból megfelelően bankolnak, de azért még mindig sokan nem fordítanak kellő figyelmet erre.
A K&H információbiztonsági vezetője azt mondta, hogy ma már egyre több az okoseszközbe „költöztetett” bankkártya. Ezáltal a pénztárca funkcióját átveszi a készülék, amit éppen ezért nem szabad másnak odaadni. „A pénztárcát sem adjuk oda másoknak, a fizetésre alkalmas okoseszközt sem szabad” – mondta Nagy Ádám.
A K&H összefoglalója rendszerezi a leggyakoribb kifejezéseket is, amelyekről mindenkinek, így a bankoló diákoknak is tudniuk kell, ha biztonságosan szeretnének pénzügyeikkel foglalkozni.
A K&H információbiztonsági vezetője elmondta: ha esetleg megtörténik a baj, és valaki kiadta a személyes vagy bankkártyaadatait illetékteleneknek, akkor azonnal forduljon a pénzintézetéhez. A banki ügyfélszolgálatok azonnal segítenek az érintetteknek, hogy elkerülhető legyen a további probléma. Az biztonságról és a mindennapos bankolásról számos feladatot kaptak a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő idei döntősei. A rekordszámú részvétellel lezajlott verseny eredményeként még több diák kapott iránymutatást a pénzügyek tudatos és biztonságos intézéséhez.
Október 19-én kilencedik alkalommal rendezik meg a Somlón egy különleges hazai szőlő- és borfajta nagyszabású bemutatóját.
Folytatódik a munkagödör kialakítása az 5. blokk területén – jelentette be Szijjártó Péter.