A Tungsram magyar multinacionális vállalatcsoport online felületet indított a kis- és középvállalkozások innovációs tevékenységének segítésére.
Pongrácz Ferenc, a Tungsram innovációért felelős ügyvezetője az iLex Systems Zrt.-vel közösen fejlesztett online innovációs piactér (Tungsram Innovation Marketplace) sajtónyilvános csütörtöki bemutatóján elmondta, a weboldalon regisztrált kkv-k felvehetik a kapcsolatot a Tungsrammal, és számos speciális kérdéskörben kérhetnek segítséget. Rövid határidőn belül választ kaphatnak jogi, szabadalmi, az innováció-menedzsmenttel, prototípus gyártással, a gyártási kapacitással, laboratóriumi infrastruktúrával és piacra jutással kapcsolatos kérdésekre.
Stukovszky Tamás, az innovációs és technológiai miniszter főtanácsadója hangsúlyozta, a kormány kiemelten támogatja a vállalkozások innovációs tevékenységét, a nagyvállalatok és a kkv-szektor együttműködését, és erre jó gyakorlati példa a Tungsram online felülete.
Pongrácz Ferenc elmondta, a Tungsram azt tervezi, hogy tíz éven belül 50 százalékot képvisel majd az innovációhoz köthető tevékenységből származó bevétel a teljes árbevételen belül. A cégcsoport árbevételének 93 százaléka a világítástechnikához köthető gyártásból, értékesítésből adódik. Közös érdek mentén bővítik az együttműködést a kkv-szektorral, hogy minél több innovációs megoldással tudjanak piacra lépni.
Az online felület indítása illeszkedik a Tungsram külpiaci mentor szerepvállalásához az Országos Vállalkozói Mentorprogramban, amelyet az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara indított a kkv-k támogatására – mondta Pongrácz Ferenc.
A Tungsram 2018 áprilisában magyarországi központú, innovatív, globális márkaként tért vissza a piacra a GE Lighting EMEAT fényforrásüzletágának és globális autólámpa ágazatának felvásárlásával. (MTI)
Megjelent az egyik legfontosabb hazai gazdaságfejlesztési eszköz, az egyedi kormánydöntéssel nyújtható támogatások módosított feltételrendszere, amely ismét számos könnyítéssel segíti a vállalkozásokat, és minden korábbinál több lehetőséget biztosít a hagyományos magyar újító szellemnek és az ötletből értéket teremtő kutatás-fejlesztési tevékenység kibontakozásának – hívja fel a figyelmet a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.