E-sommelier szolgáltatást is kínál hamarosan a Borarcok

2018. 12. 28., 15:00

Magyarország első borbarát és gasztronómiai közösségében a borászoknak éppúgy ott a helyük, mint az éttermeknek és bárkinek, akinek valami köze van a borhoz. A Borarcok januártól 4 nyelven lesz elérhető és hamarosan megtalálható lesz rajta az e-sommelier szolgáltatás is.

Borászatok és magánszemélyek egyaránt regisztrálhatnak a Borarcok gasztroközösségi portálon, amit azért hoztak létre az alapítók, hogy összehozzák azokat, akik úgy érezték, kell egy oldal a bor és a gasztro kedvelőinek.

A vadonatúj honlapon a látogatók megoszthatják egymással borélményeiket, de ajánlhatnak másoknak borokat, borászatokat és éttermeket is.

A Borarcok elindítását egyéves előkészítő munka előzte meg, gyakorlatilag ez az első valós gasztroközösségi portál Magyarországon. Várunk mindenkit, aki borral foglalkozik, érdeklődik iránta, esetleg készíti vagy fogyasztja” – fogalmazott Vadányi Balázs alapító.

A weblap szolgáltatásai között hamarosan megtalálható lesz az e-sommelier szolgáltatás, ahol adott ételhez különböző borjavaslatok között szemezhetünk. Januárban elindul egy átfogó sommelier képzés Borarcok borértő néven.

„A képzés nemcsak vendéglátósoknak szól majd. Országosan 1200 fő részére szervezzük az oktatást 90 százalékos támogatással” – tette hozzá a Borarcok egyik ötletgazdája.

A site-on lehetőség lesz arra is, hogy egy adott borvidék meglátogatása előtt informálódjunk az ottani legjobb borászatokról és környékbeli éttermekről.

Mivel egy közösségről van szó, az alapítók örülnek minden közösségi kezdeményezésnek, legyen az csoport létrehozása, esemény feltöltése, vagy olyan ismerősök meghívása, akiktől még jobb lesz a Borarcok.

A honlap januártól 4 nyelven lesz elérhető a legfinomabb receptekkel és a nemzetek konyháiról szóló érdekességekről.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS