A laikusok számára valószínűleg nem cseng ismerősen a Château Miraval borászat neve. Pedig a francia borászat már 8 éve Angelina Jolie és Brad Pitt tulajdonában van.
A ma már külön élő amerikai színészházaspár 2011-ben vásárolta meg az 500 hektáron elterülő Miraval birtokot 60 millió dollárért (17 milliárd forintért) – írja a Gusto.
Az első Miraval rozéból 6 ezer palack került a piacra 2012-ben, és öt órán belül valamennyit megvásárolták.
A Studio by Miraval a provence-i pincészet vadonatúj tétele: a névválasztás pedig a 35-szobás birtokközpontban a korábbi tulajdonos Jacques Loussier jazz-zongorista által berendezett hangstúdiót idézi meg.
A mediterrán szőlőfajtákból készített rozé a Vince Budapesten, „A napfény csókja” című mesterkurzuson debütál, ahol a résztvevők hét másik dél-franciaországi borral együtt kóstolhatják meg.
Amúgy a siller, úgy tűnik, a magyar közönség számára értelmezhetetlen kategória.
Minden akadály elhárult a Paks II. beruházás megvalósítása elől, és minden feltétel adott ahhoz, hogy az építkezés megfelelő ütemben haladjon – mondta Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója.