Pat Gelsinger, az Intel vezérigazgatója az EU tisztviselőivel tervez tárgyalásokat az új gyárkapacitások kiépítésének lehetőségéről.
Az EU nemrégiben benyújtott javaslattervezete szerint a különböző tagországoknak 2020-ra együttesen a vezető félvezetőgyártás 20 százalékát kell lefedniük. Jelenleg az EU-ban található a világ félvezetőgyártó kapacitásának mintegy 10 százaléka – írja a Computerworld.
Az Intel írországi létesítményeiben jelenleg 14 nm-es gyártás folyik, és várhatóan a 7 nm-es gyártást is bevezetik.
Jelenleg két chipgyártó jelenti az élbolyt: a TSMC és a Samsung, mert képesek 7 és 5 nanométeres gyártási technológiát alkalmazni. Az Intel újra csatlakozni kíván az élvonalhoz.
Mivel mindössze három vezető chipgyártó van a világon, az EU-nak partnert kell választania. A tajvani TSMC a jelenlegi vezető chipgyártó, de potenciálisan ki van téve az ország Kínával való ellentmondásos kapcsolat instabilitásának.
A Samsung lehetne az EU partnere, de egyelőre erről nincsenek hírek. A közelmúltban egy amerikai gyár létesítésére összpontosítottak, amely valószínűleg Austinban lenne. Így az Intel előtt megnyílnak az európai lehetőségek.
A teljes ökoszisztémában és ellátási láncban szükség volna a befektetésekre. Ezért Pat Gelsinger európai tárgyalásai még egyáltalán nem biztos, hogy az üzletek megkötését is előrevetíti.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.