Meghatalmazás

Itt találod az összes cikket a „meghatalmazás” témában!

Mit kell tudni a meghatalmazásról?

Mit kell tudni a meghatalmazásról?

A mindennapi életben is viszonylag gyakran találkozhatunk meghatalmazással, amellyel a meghatalmazott más személy nevében eljárhat és nyilatkozatokat tehet. Mit kell tudni a meghatalmazásról? Hogyan szabályos? A kérdésekre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.
2023. 11. 27., 18:10
Ki lehet meghatalmazott hagyatéki eljárásban?

Hagyatéki ügyekben előfordulhat, hogy az örökös vagy más érdekelt a hagyatéki tárgyaláson személyesen nem tud megjelenni, de szeretné, hogy valaki képviselje. A legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.

2022. 01. 06., 16:51
Milyen legyen a meghatalmazás?

Mi a meghatalmazás lényege? Milyen legyen? Mire figyeljünk? Meddig érvényes? A kérdésekre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.

2020. 12. 09., 18:00
Megbízás vagy meghatalmazás?

Az életben vannak olyan dolgok, amivel sűrűn találkozunk. Az egyik ilyen a megbízás, illetve a meghatalmazás. Viszonylag gyakran hangzik el, hogy „Téged bízlak meg, hogy...(vásárolj be, menj el a postára, oldd meg ez a feladatot, vedd át a nevemben stb.)” De mit jelent ez pontosan? Ilyenkor mindig megbízásról beszélhetünk, vagy esetleg meghatalmazásról?

2019. 07. 03., 09:32
Jogszerűtlen gyakorlat egyes behajtó cégeknél?

Az adósok jogaik megóvása érdekében gyakran fordulnak ügyvédhez, amikor valamilyen követeléskezelő cég levelét kézhez kapják. Amikor az ügyvéd elvállalja az adós jogi képviseletét, akkor egy ügyvédi meghatalmazást kell küldenie a behajtó cégnek. És itt jön a képbe a behajtó cég finoman szólva megkérdőjelezhető gyakorlata. Miért? A kérdésre dr. Kocsis Ildikó ügyvéd válaszol.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS