Netrisk: 61 év felett van a kampányban kgfb-t váltók átlagéletkora

2024. 10. 30., 15:30

A biztosítók között egyre nagyobb a verseny a balesetmentes múlttal rendelkező autósokért, akik a novemberi kampány főszereplői lesznek – közölte a Netrisk. A biztosításközvetítő cég saját adatai szerint a legutóbbi kampányban a biztosítót váltók átlagéletkora meghaladta a 61 évet, a leggyakoribb autómárkák között ott volt a Suzuki, az Opel és a Volkswagen is.

November 1-jén indul a soron következő kgfb-kampány, amelynek keretében az autósok egy része lecserélheti a meglévő kötelező gépjármű felelősségbiztosítását. Az elmúlt időszakban a piacon jelentős átrendeződés figyelhető meg – derül ki a Netrisk összeállításából.

Fókuszban a B10

A novemberi kötelező gépjármű felelősség-biztosítási kampányban a 2010 előtt gyártott személyautókra köthetnek új biztosítást a tulajdonosok és üzembentartók. A fiatalabb autóknál ezzel szemben a vásárlás évfordulójakor lehet másik biztosítót választani.

„Azt látjuk, hogy a piac egyik legkisebb kockázatával bíró szegmensébe, azaz a bonus-malus rendszer szerint a legjobb kategóriába tartozó autósokért egyre nagyobb a közdelem a biztosítók között. Ez érthető, hiszen a baleseti kockázat náluk a legalacsonyabb az elmúlt időszak alapján. A kampányban pedig nagyon jelentős a B10 bónuszfokozattal rendelkező autósok aránya. Így a novemberi kampányban kialakuló átlagdíjak alacsonyabbak az év többi hónapjához képest” – mondta Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója.

Tavaly a kampány során váltók 82 százalékát a legkedvezőbb díjakat biztosító B10-es besorolású autósok tették ki. A várható díjakról a szakember azt mondta, hogy az idei októberi kötések éves díja megközelítette a 63 ezer forintot, ami 7,5 százalékkal magasabb a tavalyinál. Az idei kampányban pedig átlagosan 10 százalék körüli drágulást várnak, ami jelentősen csökkenthető vagy akár elkerülhető, ha az autósok összehasonlítják a különböző biztosítók ajánlatait. Tavaly például 14 ezer forintot takaríthattak meg átlagosan az új biztosításra váltó autósok.

Suzuki, Opel és VW a top 10-ben

A tavalyi kampányban az összes váltás több mint 30 százalékát intézték a Netrisken, és több mint 31 ezer forintos átlagdíjon kötötték meg az érintettek az új, kötelező biztosításaikat a Netrisknél. A kampányban érintett autók átlagéletkora 20 év volt. A biztosítót váltó tulajdonosok vagy üzembentartók átlagéletkora meghaladta a 61 évet, az évfordulókor váltók esetében viszont ez alig több mint 47 év. A tavalyi kampány adataiból kiderült az is, hogy 23 százalékuk Budapesten, 19 százalékuk valamelyik vármegyeszékhelyen lakott, azaz a többség kisebb vásárokban, településeken élt.

A Netrisk összeállítása alapján a 2023-as kampány kötéseinek 70 százalékát lefedő autómárkák közül a Suzuki volt a leggyakoribb, 14 százalékos részesedéssel. Utána jött az Opel 12 százalékkal, a harmadik pedig a Volkswagen volt 8 százalékkal. A top 10-ben szerepelt még a Ford, a Toyota, a Renault, a Skoda, a Peugeot, a Fiat és a Citroen 3-7 százalékos aránnyal.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS