A Mapfre, az Union és az Allianz az év utasbiztosítói

2019. 05. 27., 16:02

Az utasbiztosítások több mint 40 százalékát a három nyári hónapban kötik az ügyfelek, Az utazási főszezon kezdete előtt a Netrisk.hu hétfő délelőtt díjátadó eseményen tette közzé, hogy az előző évben mely biztosítók termékei kapták a legkedvezőbb értékelést az ügyfelektől.

Az Év Utasbiztosítója 2018 ügyfélszavazás nyertesei:

  • Mapfre Asistencia S.A. Magyarországi Fióktelepe
  • UNION Vienna Insurance Group Biztosító Zrt.
  • Allianz Hungária Biztosító Zrt.

A legnagyobb biztosításközvetítő portál néhány éve bevezetett utasbiztosítás-értékelési rendszerén keresztül az ügyfelek egy kérdőíven tudják véleményezni az általuk választott utasbiztosítási terméket a vásárlástól az esetleges kárrendezésig. Az Év Utasbiztosítója Díjat több mint 100 ezer utasbiztosítás tavalyi közvetítése során beérkező értékelések alapján ítélte oda immár harmadik alkalommal a Netrisk.hu.

„Nem csupán a díjazott biztosítók, hanem az egész szektor számára örvendetes tény, hogy az ügyfelek körében évről évre egyre pozitívabb az utasbiztosítással foglalkozó biztosítók általános megítélése – mutat rá Sebestyén László, a Netrisk.hu ügyvezető igazgatója. – Az 5-ös skálán kiugróan magas, 4,77 pont lett az értékelések átlaga, ami érezhetően magasabb a szintén jó megítélést mutató 2016-os 4,58, illetve a 2017-es 4,71 pontos értéknél is.”

Az értékeléseket mind olyan ügyfelek szolgáltatták, akik meg is kötötték az utasbiztosítást. Fontos azonban látni, hogy bár az utasbiztosítási piac évről évre folyamatosan bővül, az utasbiztosításokkal fedezett külföldi utak aránya továbbra is csak 50 százalék körül mozog, ami azt mutatja, hogy bőven van még tér a további fejlődésre.

A portál által tavaly közvetített utasbiztosítások esetében a megjelölt utazási célok közül a leggyakoribbak a városlátogatások (38 százalék), a tengerparti nyaralások (25 százalék) és a síelések (12 százalék) voltak.

A megjelölt célpontok háromnegyedét hat ország alkotja: a legtöbben Ausztriába (30 százalék) és Horvátországba (24 százalék) utaznak, őket követi Görögország (7 százalék), illetve Anglia, Franciaország és Csehország (5–5–5 százalék) Bár a legtöbben gépkocsival (42 százalék) közelítették meg a kiválasztott úticélt, a repülőgépes utak aránya (37 százalék) mostanra immár csaknem utolérte azt. A biztosított külföldi utak átlagos hossza 7 nap volt.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS