Új csapatokkal bővült Magyarország legnagyobb inkubátorprogramja

2023. 10. 12., 16:22

Hatalmas technológiai ugrás történt a startup ökoszisztémában. Ezt bizonyítja, hogy Magyarország legnagyobb vállalati inkubátorprogramjába, a start it @K&H-ba most bekerült 16 új csapat közül gyakorlatilag már majdnem mindenki alkalmazza valamilyen formában a mesterséges intelligenciát.

Az októberben bekerült 16 csapatot két helyszínen, Budapesten és Győrben a szakmai mentorok, a digitális technológiai szolgáltatások és a közösségi iroda mellett a programban korábban részt vevők tapasztalatai, a K&H felső- és középvezetői közül kikerülő kulcsmentorok és kapcsolatépítést szolgáló események segítik a tudásbővítésben és gyorsabb fejlődésben.

Mivel a start it @K&H iparágfüggetlen, az újonnan bekerültek nagyon változatos szakterületeket képviselnek: az ingatlanszektor, a vendéglátóipar és az egészségügy mellett az agrárium, a játékfejlesztők és az értékesítési megoldások is helyet kaptak a programban.

„A kiválasztás során, az előző évekhez hasonlóan, most is fontos szempont volt az innovatív ötlet, a csapatok elkötelezettsége, az üzleti modell és a jövőbeli tervek megvalósíthatósága. Emellett idén is kiemelt figyelmet fordítottunk a női alapítású és a fenntarthatósági megoldásokra, hiszen a környezeti és társadalmi fenntarthatóság ma már részei a hosszú távú gondolkozásnak és a K&H stratégiájának is. Ennek köszönhetően 6 női alapítású és 4 fenntarthatósággal foglalkozó csapat is részt vesz a programban” – tájékoztatott Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.

Az új csapatok 14 alkalmas oktató workshopon vesznek majd részt, amely végig viszi őket a piackutatástól a piacra lépésig tartó folyamat minden lépésén. Emellett a fenntarthatósági fókuszú csapatokat iparági mentorok, a női alapításúakat pedig személyes tanácsadás és panelbeszélgetések is támogatják a fejlődésben.

„Az elmúlt évekhez képest a legnagyobb változás, hogy lényegesen megnőtt a mesterséges intelligenciát alkalmazó innovációk száma. Szinte minden csapatnál van már olyan folyamatelem, amelyben használják a mesterséges intelligenciát. Ami egyértelműen azt mutatja, hogy az innováció és a digitális technológiák kéz a kézben járnak” – emelte ki Németh Balázs.

A start it @K&H új csapatai

Aprently: egy innovatív, hosszú távú ingatlan bérleti platform intelligens funkciókkal, csalásbiztos garancia rendszerrel és felhasználóbarát keresési funkciókkal.

Bededicated: a szoftver a videójáték-fejlesztőket támogatja azzal, hogy a szerver integráció idejét 6 hétről 2-3 napra csökkenti.

Compass: egy startup ötlet validáló, tesztelő eszköz, aminek segítségével minimális idő és pénz befektetéssel lehet felmérni a valós piaci igényt egy adott vállalkozás iránt.

Edubot: egy olyan oktatási platform, amely az élmény alapú tanulást és a közösségben való tudásmegosztást összekapcsolja a 21. századi készségek fejlesztésével.

Eszerzodes.hu: a felület egyszerűsíti és hatékonyabbá teszi a szerződések kezelését bármilyen méretű vállalkozásról is legyen szó.

Forum: egy olyan innovatív közösségi média felület, amely összeköti az ifjúságot a számukra értékes lehetőséget kínáló intézményekkel, szervezetekkel.

Healmindset: az applikációban AI segítségével pillanatok alatt megtalálható a felhasználó számára megfelelő pszichológus, és akár chaten, anonim módon, akár online videóhívásban kapcsolatba lehet lépni a kiválasztott szakemberrel.

InsureWiz: automatizált biztosítási kárigénylési folyamatot nyújt, beleértve a repülőgépjárat-törlésekre vonatkozó megoldásokat.

Kitman: egy online piactér futball mezek számára.

Komposztfarm: olyan, mikroorganizmus gazdag komposzt termék piacra dobásán dolgoznak, ami a mezőgazdaságban segít kiváltani az ökoszisztémára káros termékeket.

KK Phísio: a csapat fizioterapeuták, rehabilitációs szakemberek és sport szakedzők számára fejleszt applikációt.

LifeSync Pro: döntéstámogató szoftvert fejleszt, amely az AI segítségével az egészségügyi intézményeknek, különösen az orvosoknak segít időt spórolni és pontosabb diagnózist felállítani.

OFF-ROOP: egyedi, személyre szabott terepjáró kiegészítőket tervez, gyárt, forgalmaz. A lapra szerelhető, kitűnő statikájú tetőcsomagtartókkal a belföldi és külföldi piac meghódítása a cél.

Patron: az alkalmazás a kisebb vendéglátóhelyeknek teszi elérhetővé a digitális hűségpont rendszert.

PsyJourney: a pszichológiai értékelő teszteket gondolta újra, és egy egyedi, a felhasználó számára inspiráló megoldást kínál klinikai és vállalati felhasználásra egyaránt.

Touch: a forradalmi alkalmazás egyszerűsíti a kapcsolattartási adatok megosztását: elég csak két telefont egymáshoz érinteni. Azonnal menti az összes kapcsolattartási adatot, beleértve a közösségi média információkat is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 14:15:00
Végső bevezetési szakaszába lépett az Európai Unió importellenőrzési rendszere (Import Control System 2, ICS2), így 2025. április elsejétől az új vámkövetelmények kiterjednek a vasúti, közúti és tengeri, belvízi szállításra is. A figyelmetlen cégek a vámkezelés megtagadására és bírságokra is számíthatnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS