Kuntner István: Sorozatgyártás helyett egyedi, prémium termékekre is van már igény

Kuntner István: Sorozatgyártás helyett egyedi, prémium termékekre is van már igény
2024. 04. 03., 21:10

Bár nem tervezett hosszú időre, amikor 2005-ben kiment Angliába szerencsét próbálni, végül 11 év után jött haza Kuntner István, bebizonyítva, hogy van visszaút a külföldi munkavállalás után is.

Kuntner Istvánnak szinte az egész gyerekkora édesapja asztalos műhelyében telt el. A faipari technikumot, majd üzemmérnöki végzettséget szerző fiatalember számára megkerülhetetlen lett, hogy fával dolgozzon. Amikor Magyarország az Európai Unió tagja lett, akkoriban még barátnőjével, ma már feleségével belevágtak a kalandba, és kiköltöztek Angliába, mint mondja, elsősorban a szakmai tapasztalatok és a nyelvtudás megszerzése motiválta őket.

Szakmai tudásának köszönhetően el is tudott helyezkedni egy Türgon nevű palettákat gyártó vállalkozásnál, ami később egy felváráslást követően Campbell Marson néven futott tovább. Az akkori tulajdonossal, Alan Fox-szal hamar jó kapcsolatot alakított ki. A ​​Campbell Marson 1924-ben alapított vállalkozás, amelyet Fox vásárolt meg, miután az alapítók nem akarták tovább vinni a céget. Kuntner István 3 év múltán már a saját, lakás- és házfelújítással foglalkozó cégének alvállalkozója lett, asztalos munkákat végzett 2008-tól 2014-ig.

„Később súlyos döntés elé kerültem, komoly egészségügyi problémáim lettek, a gerincsérvem miatt fel kellett hagynom a klasszikus asztalos munkákkal – emlékszik vissza a sorsfordító időszakra Kuntner István, aki feleségével akkor már tervezte a hazatérést. – Akkoriban korábbi főnököm felvetette, hogy gondolkodjunk olyan faipari innovációban, amely piacképes lehet, egy vásárlói igény pedig arra inspirált, hogy próbáljuk ki az egyedi, prémium, fakeretes szemüvegek gyártását!

Vissza a családi műhelybe

Kuntner István végül neki is áll a fejlesztésnek, és több mint egy éven keresztül teszteli, gyártja a próbadarabokat. Nem sokkal később haza költöznek, és az édesapja kőszegszerdahelyi asztalosműhelyében folytatja a munkát. Az üzlet annyira beindul, hogy fel kell vennie 7-8 dolgozót, kivesznek Kőszegen egy 100 négyzetméteres kis üzemet, azonban „megérkezik” a Brexit, majd berobban a Covid-járvány, így komoly válaszút elé áll a Vas vármegyei vállalkozó.

„Sajnos fel kellett mondanom a munkatársaimnak, az angliai megrendelések költségvonzata egyre magasabb lett, ezért úgy döntöttünk, hogy visszamegyünk Kőszegszerdahelyre – ami nemrégiben meg is valósult –, és hazai, valamint környező országokbeli piacokat keresünk a prémium, fakeretes szemüvegeknek”.

2020-ban megpróbáltak befektetőket keresni, jelentkeztek a népszerű Cápák között televíziós műsorban, ám az adásba végül nem kerültek be. Azonban a Szemes Optika, valamint a Pozsony melletti, somorjai Oros Optika komoly érdeklődést mutatott a termékek iránt. Bebizonyosodott, hogy az egyedi, de drágább termékekre is van már kereslet.

Elindul a szekér…

Kuntner István a korábbi hektikus évekhez képest ma nyugodtabban dolgozik, 2023 őszétől folyamatosak a megrendelések, a családi műhelyben dolgoznak, a termékei iránti érdeklődés folyamatosan nő.

„Az alapmodellekből is csak maximum 5 darabot gyártok, mert a vásárlói igények eleve nagyon szélesek. Sokan kérnek a szemüvegükre gravírozást, idézetet, aláírást vagy akár egy családi címert és persze egyedi színeket” – mondja.

(Kuntner István eredményeit 2023 őszén Év Vállalkozója Díjjal ismerte el a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) Vas Vármegyei Szervezete.)

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 14:15:00
Végső bevezetési szakaszába lépett az Európai Unió importellenőrzési rendszere (Import Control System 2, ICS2), így 2025. április elsejétől az új vámkövetelmények kiterjednek a vasúti, közúti és tengeri, belvízi szállításra is. A figyelmetlen cégek a vámkezelés megtagadására és bírságokra is számíthatnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS