Közel 300 szervezet vesz részt Magyarország megtisztításában

2021. 04. 09., 14:30

Összesen mintegy 2,4 milliárd forint támogatással teheti tisztábbá az ország egy-egy szegletét, előzheti meg a további illegális hulladéklerakást a Tisztítsuk meg az országot! pályázat eddigi 285 nyertese – jelentette be Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára arra is felhívta a figyelmet, hogy a Hulladékradar mobilalkalmazás használatával bárki könnyen hozzájárulhat a szeméthegyek felszámolásához.

A minisztérium pénteki közleménye tovább idézte az államtitkár szavait, aki kijelentette: „az elmúlt több mint egy évben mindent megtettünk az életek és az egészség védelme érdekében, miközben a bajba jutott vállalkozásokat is segítettük. Ezek az intézkedések egyetlen perc halasztást sem tűrtek, ugyanakkor a koronavírustól független kiemelt ügyekben is, amilyen például a környezet védelméé, töretlen lendülettel haladtunk előre. A járványhelyzet ellenére folytattuk a Klíma- és Természetvédelmi Akcióterv végrehajtását, hiszen csak így óvhatjuk meg a teremtett világ értékeit gyermekeink és a későbbi nemzedékek számára” – mondta Schanda Tamás.

Az államtitkár kifejtette: az akciótervi intézkedések részeként a kormány fokozott figyelmet fordít az illegális szemétlerakók felszámolására.

„Ezért írtuk ki a Tisztítsuk meg az országot! pályázatot, amelynek keretében cégek, egyházi vagy civil szervezetek, és önkormányzatok pályázhattak támogatásra, amellyel megtisztítanak egy-egy területet a hulladéktól, vagy a további illegális szemetelés megakadályozására alkalmas rendszert építenek ki. A támogatói döntések alapján mostanáig mintegy 81 pályázó több mint 380 millió forinthoz jutott hozzá, másik 204 nyertes esetében pedig hamarosan megkezdődik a további 2 milliárd forint folyósítása” – számolt be a fejleményekről Schanda Tamás.

„Nem hagyhatjuk, hogy szeméthegyek lepjék el az országot. Köszönjük azoknak a munkáját, akik akár ennek a pályázatnak keretében, akár más formában részt vesznek az illegális hulladéklerakók felszámolásáért folytatott küzdelemben” – mondta és hozzátette, hogy sajnos vannak, akik egyáltalán nem viselkednek felelősen.

„Miközben rengeteg ember és a kormány is a tiszta Magyarországért dolgozik, Karácsony Gergely főpolgármester leszerelteti a budapesti utcai szemetesek mintegy negyedét” – fejtette ki.

Az államtitkár felhívta a figyelmet a Hulladékradar applikációra. „Javaslom mindenkinek, akit felháborít a környezetszennyezés, a települések, utcák, erdők elcsúfítása, tönkretétele, hogy telepítse telefonjára az alkalmazást. Használatával csak néhány mozdulatunkba kerül jelezni, ha szeméthalomra bukkanunk. Így kis erőfeszítéssel hatalmas segítséget nyújthatunk az illetékes szervezeteknek abban, hogy mielőbb felszámolhassák az illegális lerakókat” – mondta. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS