Erősen zárta az idei év első kilenc hónapját a magyar építőipar. A pandémiához köthető bizonytalanság enyhülése után pedig újra tartós növekedés várható az ágazatban, így a szektor hosszabb távon támaszt adhat a GDP-bővülésnek, ebben pedig a stabil cégeknek fontos szerep jut. A pénzügyileg legstabilabb cégek közé került a Hungexpo és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér munkálataiban is részt vevő bim.Group független tervezőiroda is, amely Dun & Bradstreet „A” tanúsítványát kapta meg.
Az építőipar fontos szerepet játszik a járvány okozta sokk utáni gazdasági fellendülésben, a tartós növekedéshez pedig szükség van a pénzügyileg stabil cégekre. A Dun & Bradstreet információszolgáltató és -minősítő cég adatai szerint ráadásul az építőiparban tevékenykedő cégek száma egyre nő: az idei első háromnegyed évben is az építőipar adta a legtöbb új céget.
Szeptember végéig közel 5800 új építőipari vállalkozást alapítottak, ez 40 százalékos növekedést jelent éves szinten. Ugyanakkor 2021 első kilenc hónapjában ebben az iparágban szűnt meg a második legtöbb cég, közel 1300, és ezen a területen történt a legtöbb cégfelszámolás is.
A pénzügyileg megbízható cégek sorához csatlakozott most a bim.Group, független tervezőiroda is, amely a Dun & Bradstreet „A” tanúsítványát kapta meg. A tervezőiroda többek között a Hungexpo, a 3-as metró, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér munkálataiban működött közre. A besorolás azt jelenti, hogy ezekkel a cégekkel – így a bim.Grouppal - az üzleti kapcsolat kialakításának pénzügyi kockázata alacsony. A Dun & Bradstreet tanúsítványa egy nemzetközi szinten évtizedek óta elérhető, független minősítést jelent, három – AAA, AA és A – jelzéssel állítják ki, ezek a besorolások jelzik a cégek stabilitását.
Fontos jelzés a cégeknek
„Jelentős mérföldkő a bim.Group életében, hogy a Dun & Bradstreet minősítése alapján a legjobbak között szerepelhetünk. Egy független, nemzetközi szakértő ismerte el cégünk stabilitását, ami azt jelenti, jó úton járunk. Az építőipar a kockázatosabb iparágak közé tartozik, ezért a megrendelések során fontos információt jelent egy-egy partner pénzügyi stabilitása. A minősítéshez ugyanis többek között azt is figyelembe veszik, hogy az adott vállalkozás határidőben vagy késéssel, azaz milyen fizetési fegyelemmel egyenlíti ki számláit” – mondta Ballay Zsolt, a bim.Group cégvezetője.
A Dun & Bradstreet minősítés több hivatalos forrásból származó adaton alapul, de beépíti a vállalatra vonatkozó pénzügyi információkat, például a mérlegadatokat, eredménykimutatásokat is, és figyelembe veszik a cég életkorát, tevékenységét, méretét, tulajdonosait, azok kapcsolódásait.
Külpiacra lépésnél is segítség
A nemzetközi tanúsítvány a külpiacra lépésben is segíti a céget. A bim.Group ugyanis 2020-ban a Külgazdasági és Külügyminisztérium és a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség együttműködésében indított pályázat keretében nyert 27 millió forintos támogatást, amelyből a DACH-régióban és a skandináv piacokon kezdődik meg a terjeszkedés.
(Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.