Felvásárolta a Rackhost a Deninet hoszting és adatközpont-szolgáltatási üzletágát

2023. 11. 24., 18:40

„Ez az akvizíció nem csupán egy üzleti lépés számunkra, hanem igazolja azt is, hogy versenyképesek vagyunk egy olyan piacon, ahol a külföldi szereplők egyre dominánsabbak.”

A Makronóm Intézet idén megjelent iparági kutatása szerint a magyar IT-szektor továbbra is kiemelkedően teljesít, így nem véletlen, hogy a hazai cégek termékeire, szolgáltatásaira nemzetközi szinten is egyre növekvő igény mutatkozik. Az IT szektor jelentős részt képvisel a magyar nemzetgazdaságban: 5 százalékos részesedéssel bír a teljes hazai hozzáadottérték-termelésből, és mintegy 85 ezer munkavállalót foglalkoztat. A szektor nagy exportképességgel rendelkezik, és a vállalatok többsége magas hozzáadott értékű termékeket és szolgáltatásokat nyújt. A kutatás hangsúlyozza, hogy a magyar tech cégek főként a versenypiacra koncentrálnak, ahol a megrendelők túlnyomó többsége nem állami tulajdonú kis-és közép-, illetve nagyvállalatok.
Néhány éve már megfigyelhető tendencia, hogy az alacsonyabb munkabérek és az ennek ellenére is magas szakképzettség miatt a külföldi befektetők igen kecsegtető piacnak tekintik a magyar IT ágazatot. A magyar tulajdonú cégek emiatt egyre gyengébb pozícióba kerülnek a versenyben, korlátozva mozgásterüket az árverseny és az új piacok felfedezése terén. A magyar tulajdon megtartása és a nemzetközi bekebelezés megakadályozása hozzájárul a hazai befektetők bizalmának megerősítéséhez, és hosszú távú stabilitást teremthet az érintett iparágban és az ország gazdaságában – olvasható a Rackhost közleményében.

Csapó Gergely, a Rackhost Zrt. alapítója és vezérigazgatója így nyilatkozott: „Ez az akvizíció nem csupán egy üzleti lépés számunkra, hanem igazolja azt is, hogy versenyképesek vagyunk egy olyan piacon, ahol a külföldi szereplők egyre dominánsabbak. Büszkék vagyunk arra, hogy a Deninet Kft. birtokában lévő tudást és eszközöket egyaránt magyar tulajdonban tarthatjuk.”

Virág Zoltán, a Deninet Kft. tulajdonosa, aki hoszting és data center igazgatóként – és a Rackhost Zrt. részvényeseként – továbbra is aktív szerepet tölt be a cég életében, az akvizíció kapcsán megjegyezte: „A Rackhost Zrt. szakmai hozzáértése és a szolgáltatások minősége iránti elkötelezettsége meggyőzött arról, hogy ügyfeleink a legjobb kezekben vannak. A cég aktív marketingtevékenysége és jól felépített márkája pedig biztos alapot teremt a további növekedéshez.”

Az ország legnagyobb portáljainak adnak otthont

A két vállalkozás már eddig is számos sikertörténetet írt a hoszting és domain regisztráció területén. A továbbiakban közös erőforrásokkal és szakmai tudással állnak ügyfeleik rendelkezésére. A Rackhost Zrt. mostantól 620 Gbit/s-os megnövelt hálózati kapacitással büszkélkedhet. Ügyfeleit ezentúl az ország két különböző helyszínén, Budapesten és Szegeden, összesen közel 400 négyzetméternyi területű, korszerű szerverteremben szolgálja ki. Innen üzemeltetik többek között az ország legnagyobb hírportáljait és webshopjait, kezelnek több mint 100 000 domain nevet, és több száz domain kiterjesztést kínálnak.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-04 15:20:00
Folyamatosan csökken a hazai ingatlanállomány hőveszteségi mutatója, ami az energetikai jellemzők javulását, a lakásállomány lassú megújulását mutatja – emelte ki Tóth Csaba, az Otthon Centrum Holding Investment Solutions üzletág-igazgatója az V. Energetikai Iránytű legfontosabb megállapítását.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS