„Ez az akvizíció nem csupán egy üzleti lépés számunkra, hanem igazolja azt is, hogy versenyképesek vagyunk egy olyan piacon, ahol a külföldi szereplők egyre dominánsabbak.”
A Makronóm Intézet idén megjelent iparági kutatása szerint a magyar IT-szektor továbbra is kiemelkedően teljesít, így nem véletlen, hogy a hazai cégek termékeire, szolgáltatásaira nemzetközi szinten is egyre növekvő igény mutatkozik. Az IT szektor jelentős részt képvisel a magyar nemzetgazdaságban: 5 százalékos részesedéssel bír a teljes hazai hozzáadottérték-termelésből, és mintegy 85 ezer munkavállalót foglalkoztat. A szektor nagy exportképességgel rendelkezik, és a vállalatok többsége magas hozzáadott értékű termékeket és szolgáltatásokat nyújt. A kutatás hangsúlyozza, hogy a magyar tech cégek főként a versenypiacra koncentrálnak, ahol a megrendelők túlnyomó többsége nem állami tulajdonú kis-és közép-, illetve nagyvállalatok.
Néhány éve már megfigyelhető tendencia, hogy az alacsonyabb munkabérek és az ennek ellenére is magas szakképzettség miatt a külföldi befektetők igen kecsegtető piacnak tekintik a magyar IT ágazatot. A magyar tulajdonú cégek emiatt egyre gyengébb pozícióba kerülnek a versenyben, korlátozva mozgásterüket az árverseny és az új piacok felfedezése terén. A magyar tulajdon megtartása és a nemzetközi bekebelezés megakadályozása hozzájárul a hazai befektetők bizalmának megerősítéséhez, és hosszú távú stabilitást teremthet az érintett iparágban és az ország gazdaságában – olvasható a Rackhost közleményében.
Csapó Gergely, a Rackhost Zrt. alapítója és vezérigazgatója így nyilatkozott: „Ez az akvizíció nem csupán egy üzleti lépés számunkra, hanem igazolja azt is, hogy versenyképesek vagyunk egy olyan piacon, ahol a külföldi szereplők egyre dominánsabbak. Büszkék vagyunk arra, hogy a Deninet Kft. birtokában lévő tudást és eszközöket egyaránt magyar tulajdonban tarthatjuk.”
Virág Zoltán, a Deninet Kft. tulajdonosa, aki hoszting és data center igazgatóként – és a Rackhost Zrt. részvényeseként – továbbra is aktív szerepet tölt be a cég életében, az akvizíció kapcsán megjegyezte: „A Rackhost Zrt. szakmai hozzáértése és a szolgáltatások minősége iránti elkötelezettsége meggyőzött arról, hogy ügyfeleink a legjobb kezekben vannak. A cég aktív marketingtevékenysége és jól felépített márkája pedig biztos alapot teremt a további növekedéshez.”
A két vállalkozás már eddig is számos sikertörténetet írt a hoszting és domain regisztráció területén. A továbbiakban közös erőforrásokkal és szakmai tudással állnak ügyfeleik rendelkezésére. A Rackhost Zrt. mostantól 620 Gbit/s-os megnövelt hálózati kapacitással büszkélkedhet. Ügyfeleit ezentúl az ország két különböző helyszínén, Budapesten és Szegeden, összesen közel 400 négyzetméternyi területű, korszerű szerverteremben szolgálja ki. Innen üzemeltetik többek között az ország legnagyobb hírportáljait és webshopjait, kezelnek több mint 100 000 domain nevet, és több száz domain kiterjesztést kínálnak.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.