Elindult a qvik, az új fizetési megoldás

Elindult a qvik, az új fizetési megoldás
2024. 09. 03., 08:03

A qvik a fogyasztók számára ingyenes, a kereskedők számára pedig lényegesen olcsóbb, mint az eddigi lehetőségek.

Szeptember 1-jén elindult az új fizetési rendszer, a „qvik” azonnali fizetési megoldás minden elemében hazai, erősíti Magyarország pénzügyi szuverenitását, digitális és biztonságos, valamint versenyképes – mondta Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke a qvik hétfői budapesti bemutatásán. Az alelnök szerint az új fizetési megoldás a 2020 márciusában elindult magyarországi azonnali fizetési rendszerhez hasonlóan nemzetközi szinten is az élvonalba tartozik.

A qvik fizetés során négyféle fizetési mód lehetséges, QR-kód beolvasása, NFC alapú érintés, linkre kattintva mobilapplikáción belüli fizetés vagy fizetési kérelem jóváhagyása, a qvik fizikai és online elfogadóhelyeken, és számlák befizetésénél is alkalmazható.

Virág Barnabás kifejtette: a qvik teljes egészében hazai cégek által üzemeltetett technológiai megoldás, és a felhasználók adatai is az országhatáron belül maradnak. A fizetés biztonságos, banki applikációkon keresztül működik. A megoldás versenyképes, olcsó, és a banki versenyt is erősíteni fogja. Az MNB alelnöke elmondta: az átálláshoz idő kell, az új fizetési megoldás folyamatosan terjed majd, de a jegybank bízik abban, hogy a következő években dominánssá válik.

Túri Anikó, a Nemzetgazdasági Minisztérium  államtitkára ismertette: idén az első három hónapban csaknem 4300 esetben, több mint 5,4 milliárd forint értékben váltak online csalás áldozatává a hazai háztartások, ez az összeg csaknem kétszer annyi, mint 2023 azonos időszakában. Tavaly a teljes évben több mint 23 milliárd forinttal károsították meg az ügyfeleket az online csalók. Vannak ugyanakkor javuló trendek; míg 2020 első negyedévében közel tízszer annyi sikeres visszaélés történt, mint sikertelen, addig 2023 negyedik negyedévében már kevesebb, mint 4000 sikeres csalásra csaknem 14 ezer meghiúsított kísérlet jutott.

Csányi Péter, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese egyebek mellett elmondta: a technológiai fejlődés lehetővé teszi, hogy a pénzügyi világ még hatékonyabb, biztonságosabb és még elérhetőbb legyen mindenki számára. A qvik nem csak gyors és biztonságos, de egy olyan, stabilan működő azonnali fizetési rendszerre épül, amely már bizonyított.

Zolnai György, a Raiffeisen Bank vezérigazgatója a többi között jelezte: minden magyar ügyfélnek lehetősége van, hogy használja az új fizetési megoldást. A végső döntést a fogyasztók hozzák meg, a qvik akkor terjed el, ha a fogyasztók számára kényelmes, gyors, egyszerű és biztonságos – fejtette ki. Kiemelte ugyanakkor azt is, hogy az elfogadói oldal nagyon összetett, a vezérigazgató szerint a következő 6–12 hónap fontos időszak lesz. (MTI)

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-04 15:20:00
Folyamatosan csökken a hazai ingatlanállomány hőveszteségi mutatója, ami az energetikai jellemzők javulását, a lakásállomány lassú megújulását mutatja – emelte ki Tóth Csaba, az Otthon Centrum Holding Investment Solutions üzletág-igazgatója az V. Energetikai Iránytű legfontosabb megállapítását.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.
Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS