A paksi atomerőmű bővítésére való felkészülést szolgáló együttműködési megállapodást írt alá csütörtökön az atomerőmű két új blokkjának tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter Szekszárd polgármesterével a tolnai megyeszékhelyen.
Süli János tárca nélküli miniszter (képünkön) a dokumentum aláírása előtt hangsúlyozta: az erőmű bővítéséhez nemcsak Paksot kell fejleszteni, hanem a régiót, benne a megyeszékhelyet. „Ha komoly teljesítményt várunk el az atomerőmű építésében és üzemeltetésében, annak feltétele az is, hogy a dolgozók kulturális és szabadidős igényeit ki tudja elégíteni a régió."
Ács Rezső, Szekszárd polgármestere (Fidesz-KDNP) arról beszélt, a megyeszékhely készül arra, hogy ellátó rendszere kiszolgálja a Paksra érkező dolgozókat, és szakképzett munkaerőt biztosítson a beruházáshoz. Ez utóbbi érdekében összehangolják a helyi szakképzést az egyetemi kar tervezett képzéseivel. Ismertetése szerint Szekszárd a Modern Városok Program, valamint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program forrásaiból is számos turisztikai, közlekedési projekteket valósít meg, amelyek kapcsolódhatnak a paksi beruházáshoz.
A megállapodás szerint a felek kiemelten kívánnak együttműködni a gazdaság- és térségfejlesztés, munkahelyteremtés és képzés terén, közös tevékenységük kiterjed az egészségügyi, a kulturális, sport- és turisztikai fejlesztésekre is. (MTI)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.