Diákkedvezménnyel kezdte az új tanévet a SHARE NOW

2021. 09. 10., 10:45

Új autókkal és kedvezményekkel készült a tanévnyitóra a SHARE NOW. A flottaméretet tekintve a fővárosi carsharing piac második legnagyobb szolgáltatója 39 vadonatúj Mercedes A-osztályt állított csatarendbe. Ezzel immár 360 carsharing autó áll a SHARE NOW ügyfeleinek rendelkezésére, akik hétköznap kora reggel változatlanul 30 százalékos percdíjkedvezménnyel használhatják a kocsikat.

Szintén kedvezményesen autózhatnak a nappali tagozatos egyetemisták, akik – diákigazolványuk videós bemutatását követően – egységesen 25 százalékos percdíjkedvezményt kapnak szeptembertől.

A Budapest legszínesebb, 12 féle modellt felvonultató járműparkját működtető SHARE NOW autómegosztó azzal is javítja a felhasználói élményt, hogy új zónákat csatolt hozzá szolgáltatási területéhez. A belső szolgáltatási terület, amelyen az autók elérhetők és ingyenesen le is parkolhatók közterületen, Budán négy, Pesten pedig három új zónával bővült.

Nyolc Külső Zóna is csatlakozott a meglévőkhöz, így mostantól – némi pluszdíj fejében – Dunakeszin, Kőbányán, Pesterzsébeten és a Szilas Parkban is le lehet zárni az autókat, míg a bérlés indítása díjmentes. Jó hír a vásárolni indulóknak, hogy a budakalászi, a soroksári, a dunakeszi és az óbudai Auchan Korzók parkolói is bekapcsolódtak a SHARE NOW vérkeringésébe, szintén külső zónaként. A zónabővítések eredményeként, a magyarországi autómegosztók között a SHARE NOW működik a legkiterjedtebb szolgáltatási területen.

Júliusi elérhetővé válása után hamar népszerű lett az előfoglalási szolgáltatás. A SHARE NOW Pass előfizetéssel rendelkező ügyfelek a tervezett, hosszabb távú igénybevétel előtt 72 órával az alkalmazáson keresztül rendelhetik házhoz a kiválasztott járművet.

„Reagálnunk kellett az év eleje óta tapasztalható erőteljes növekedésre a hosszú távú bérlésben. Illetve az ügyfeleinknek arra az igényére, hogy egyes esetekben biztosan akarnak elérhető autót adott helyen és adott időben” – mondta Buday Bence, a SHARE NOW magyarországi ügyvezető igazgatója.

Ez nem magyar sajátosság: 2021 első felében Európa-szerte 41 százalékkal nőttek az előző évhez képest a hosszú távú, 1-től 30 napig tartó foglalások a SHARE NOW rendszerében. Ez a tendencia Buday Bence szerint azt vetíti előre, hogy a mobilitási igények a következő hónapokban el fogják érni a pandémia előtti szintet.

(Buday Bence is részt vett az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatában, a vele készült interjút IDE KATTINTVA olvashatja el.)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS