Dabasról jött a legjobb magyar kamionsofőr

Dabasról jött a legjobb magyar kamionsofőr
2021. 09. 27., 20:00

A drivingcamp Hungary zsámbéki vezetéstechnikai tanpályáján rendezték meg szombaton az ország legnagyobb kamionos közlekedésbiztonsági versenyét, immár kilencedik alkalommal. A döntőben tíz tehergépkocsivezető mérte össze tudását, közülük a 31 éves dabasi Szabados Gábor diadalmaskodott, elnyerve ezzel „A legkiválóbb magyar kamionsofőr 2021” címet és a 2 millió forintos fődíjat.

A Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete (NiT Hungary) és az ORFK - Országos Balesetmegelőzési Bizottság szervezésében a zsámbéki drivingcamp Hungary vezetéstechnikai központ területén szeptember 25-én tartották meg az „5 tengelyen – biztos kézzel!” verseny döntőjét. A fináléban tíz nehéztehergépjármű-vezető mérte össze a tudását, itt már kifejezetten a gyakorlati tudásnak volt jelentősége.

„Nem az volt a kérdés, hogy ki a gyorsabb, hanem az, hogy ki vezeti stabilabban, biztonságosabban és takarékosabban azt a kamiont, amin szolgálatot teljesít” – mondta Dittel Gábor, a szervező NiT Hungary ügyvezető főtitkára, aki hozzátette: a közúti balesetek csekély százalékát okozzák kamionsofőrök, akiknek a vállára munkavégzés közben elképesztő teher nehezedik, hiszen a közúti közlekedés biztonságán, a forgalomban résztvevők életén és testi épségén túlmenően gyakran több tízmilliós nagyságrendű értékékekért is felelnek.

„Arról nem is beszélve, hogy feladatuk nem pusztán a jármű vezetése, számos más körülményt – eljutási idők betartása, áruk rögzítése, pótkocsik kezelése, súlyhatárok figyelése stb. – is szem előtt kell tartaniuk” - emelte ki a szakember. A nemzetközi árufuvarozásban részt vevő kamionsofőröknek minden országra vonatkozóan ismerniük kell a megfelelő szabályokat, biztonsági követelményeket, emellett az utóbbi másfél évben a COVID is jelentős többlet terhet rakott rájuk, komoly biztonsági protokollokat kell betartaniuk a munkavégzés során.

Az idén már kilencedik alkalommal megrendezésre került „5 tengelyen – biztos kézzel!” versenyre közel 400 gépkocsivezető jelentkezett, akik több forduló során mérték össze képességeiket. Először az elméleti tudásukról kellett számot adniuk egy online teszt kitöltésével, a másodikban fordulóban, az elődöntők során a legjobb 30 versenyzőnek viszont már gyakorlati feladatsort is végre kellett hajtania és közúti forgalomban is bizonyítania kellett.

A két elődöntőből került ki az ország 10 legjobb tehergépjármű-vezetője, akiknek a döntőben különböző nehézségű vezetéstechnikai vészhelyzet-elhárítási és rakománykezelési próbatételek során kellett bizonyítaniuk rátermettségüket.

A győztes idén a dabasi, 31 éves Szabados Gábor lett, aki az első hellyel nettó 2 millió forintban részesült, emellett viselheti „A legkiválóbb magyar kamionsofőr 2021” címet. A jelentős pénzdíj mellett a dicsőség is erős motiváló tényező, amit a győztes magának, munkaadójának és tulajdonképpen az egész szakmának szerez. Minden megbízó számára meggyőző, ha értékes rakományát olyan gépkocsivezető felügyelete alatt tudhatja, aki részt vett egy ilyen jelentős megmérettetésen, esetleg meg is nyerte azt.

A második helyezett Pető György, a harmadik Bocsárdi Károly lett.

(Fotók: NiT Hungary)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS